Poniedziałek, 18 październik. Imieniny Łukasza i Juliana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

Aktualności

News

STO DRZEW NA STO LAT OSP

Dodano: 2021-10-15 09:00:52 Autor:
 
Z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Golinie odbyła się akcja sadzenia drzew. – By uczcić jubileusz OSP postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji #100drzewNa100lat. Do pracy zaprosiliśmy naszych najmłodszych druhów z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Golinie. Przyszli nam pomagać razem ze swoimi najbliższymi – wyjaśnił Dawid Kałużny, prezes OSP Golina. Nadleśnictwo Konin przekazało strażakom sadzonki sosny, świerku, dębu, jaworu oraz brzozy. Podczas środowej akcji, drzewka wkopano w kilku miejscach w pobliżu Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci miały dużo frajdy w trakcie wspólnej pracy ze strażakami. Obiecały, że będą dbać o własnoręcznie zasadzone rośliny. Kolejne sadzonki trafiły do innych podstawówek w gminie takich jak Kawnice, Radolina i Przyjma. – W sumie otrzymaliśmy 100 drzewek, więc akcja będzie zrealizowana w 100 procentach. Cieszymy się, że udało się zachęcić dzieci do udziału w tym przedsięwzięciu zwłaszcza, że nasza Dziecięca Drużyna Pożarnicza istnieje dopiero od kilku tygodni. Chcieliśmy w ten sposób nie tylko uczcić jubileusz ochotniczych straży pożarnych, ale zrobić coś dobrego dla naszej planety – dodał Dawid Kałużny. Druhowie z OSP Golina podkreślają, że akcję udało się zorganizować dzięki współpracy z Mirosławem Durczyńskim, burmistrzem Goliny, a także z Golińską Spółdzielnią Socjalną Aktywni Razem, Nadleśnictwem Konin oraz dzięki włodarzom gminnych podstawówek.
 
 
News

Wycieczka do kopalni w Kłodawie i nie tylko

Dodano: 2021-10-15 08:39:34 Autor:
 
8 października 2021 r. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” zorganizowała wyprawę do kopalni soli w Kłodawie, która była głównym, ale nie jedynym punktem w bogatym programie. Profesjonalną opiekę nad zwiedzającymi roztoczył bardzo kompetentny przewodnik pan Dariusz Wąchnicki, który nie tylko posiadał bogatą wiedzę, ale również potrafił nawiązać przyjazny i ciepły kontakt z całą grupą.
 
 
News

14 października 2021 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Dodano: 2021-10-14 09:42:10 Autor:
 
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - wyjątkowe Święto, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku. Rolą edukacji, w szczególności w tych niepewnych czasach, jest zapewnienie bezpieczeństwa, umożliwianie zdobywania wiedzy, która jest źródłem sukcesów i wsparciem w pokonywaniu trudności dnia codziennego. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Dyrektorom, wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty pracującym w szkołach i placówkach, dla których Gmina Golina jest organem prowadzącym, dalszych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do zawodowych celów, satysfakcji z wypełniania ważnej, publicznej misji oraz wielu powodów do codziennego uśmiechu. Bądźcie Państwo nadal pełni pasji i wiary w siłę nauki oraz zarażajcie tą wiarą innych. Bądźcie przyjaciółmi dzieci i młodzieży, obdarzając Waszych podopiecznych wsparciem, wiedzą, doświadczeniem i wysokimi kompetencjami. Wszystkiego najlepszego w Dniu Państwa Święta!
 
 
News

Bezpłatne badania dla mieszkańców - profilaktyka jelita grubego

Dodano: 2021-10-08 13:12:56 Autor:
 
Spotkanie w sprawie bezpłatnych badań profilaktycznych jelita grubego odbędzie się 19.10.2021 r. o godz. 14:30 w Urzędzie Miejskim w Golinie (I piętro), ul. Nowa 1.
 
 
News

Drzwi Otwarte Programu Czyste Powietrze

Dodano: 2021-10-12 10:53:41 Autor:
 
Sobota z Czystym Powietrzem - Dzień Otwarty Programu Priorytetowego Czyste Powietrze odbędzie się 16 października 2021 r. w godzinach 8.00 - 14.00 w Siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ul. Szczepanowskiego 15A.
 
 
News

Informujemy o procedurze przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej

Dodano: 2021-07-13 12:01:31 Autor:
 
Zakład Usług Wodnych w Koninie informuje o procedurze przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej
 
 
News

Do podmiotów zainteresowanych uprawą maku i konopi

Dodano: 2021-10-08 13:02:04 Autor:
 
Marszałek Województwa Wielkopolskiego informuje o rozpoczęciu prac nad projektem uchwały w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawę maku i konopi na terenie Województwa Wielkopolskiego
 
 
News

Ogłoszenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego o prowadzonych konsultacjach

Dodano: 2021-10-12 10:18:48 Autor:
 
Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje o poddaniu procedurze zapewnienia udziału społeczeństwa w opracowywaniu projektu dokumentu zmiany uchwały w sprawie wprowadzenia, na obszarze województwa wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw od dnia 11 października do dnia 1 listopada 2021 r. włącznie.
 
 
News

Dziękujemy za Twój udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Dodano: 2021-10-06 15:28:58 Autor:
 
Mieszkańcom miasta i gminy Golina, którzy wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 serdecznie dziękujemy za udział w badaniu a rachmistrzom za zaangażowanie w prace spisowe i realizację wywiadów.
 
 
News

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Węglew

Dodano: 2021-10-04 09:26:04 Autor:
 
25 września 2021 r. na placu przez strażnicą Ochotniczej Straży Pożarnej w Węglewie odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Volvo
 
 
News