Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Zarząd Województwa Wielkopolskiego rozstrzygnął IV edycję konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” dla uczestników samorządowego programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”.
Konkurs miał na celu ocenę aktywności grup odnowy wsi działających w programie oraz wskazanie i nagrodzenie sołectw wyróżniających się aktywnością. Powołana przez Zarząd kapituła konkursu dokonała oceny aktywności sołectw w oparciu o analizę:

  • liczby przedsięwzięć zrealizowanych w sołectwach, także tych bez udziału środków programu,
  • udziału sołectw w konkursach dotacyjnych „Wielkopolskiej Odnowy Wsi”,
  • stopnia sformalizowania grupy odnowy wsi (działanie w formie stowarzyszenia),
  • planowania rozwoju w sołectwie (sołecka strategia rozwoju).

Zarząd Województwa Wielkopolskiego wskazał 33 sołectwa – laureatów konkursu oraz 31 sołectw wyróżnionych.

Jesteśmy dumni z sukcesu dwóch sołectw z terenu gminy Golina  tj.: sołectwa Spławie, które zostało laureatem konkursu i sołectwa Przyjma, które otrzymało wyróżnienie w tymże konkursie. Nagroda finansowa dla laureata konkursu w  kwocie 3 tys. zł trafi na konto Gminy Golina a następnie zostanie wykorzystana na wskazany cel przez sołectwo.

Spławie i Przyjma to kolejne aktywne wielkopolskie sołectwa z ternu naszej gminy, które dołączyły do grona zwycięzców tegoż konkursu. Przypominamy, iż w zeszłym roku tytuł laureata przypadło sołectwu Radolina.

Jeszcze raz gratulujemy, dziękując za Wasze zaangażowanie, poświęcenie i owocną współpracę.

Źródło: www.wow.umww.pl