W ostatnim meczu sezonu z Jagiellonią Białystok na trybunach na Bułgarskiej zasiadło w sumie 8,5 tys. fanów, wśród nich ci najwierniejsi, członkowie stowarzyszenia MKS OLE! Golina. Lech w meczu zagrał jak z nut, gromiąc Jagiellonię 4:0, dzięki czemu także na trybunach było kolorowo i wesoło, czego bardzo brakowało w ostatnich latach. Kolejorz zdeklasował Jagiellonię już w pierwszej połowie. Totalną dominację podkreślił też świetną skutecznością i filmowymi akcjami. „Poznańska Lokomotywa" więc nie tylko dostarczyła swoim kibicom mnóstwo sportowych wrażeń, ale też zrewanżowała się Jagiellonii za ostatnie niepowodzenia.
Bezpośredni udział w meczu Lecha Poznań był znakomitą okazją do przeprowadzenia akcji pn. „Stadion bez hejtu”, skierowanej do 50 uczestników projektu pn. „Aktywna społeczność to wspólnota obywateli” realizowanego przez stowarzyszenie MKS OLE! oraz 10 wolontariuszy, którzy aktywnie wspierają naszą organizację w realizacji projektu. Przed meczem, w ramach edukacji obywatelskiej, odbyła się pogadanka z trenerem na temat kształtowania wartości oraz postaw prospołecznych dzieci i młodzieży poprzez aktywność sportową i rekreacyjną. Celem pogadanki, jak i całej akcji, było podniesienie poziomu świadomości uczestników w zakresie kulturalnego kibicowania oraz zasad fair play, a także ograniczenie liczby zdarzeń związanych z przejawami uprzedzeń rasowych, ksenofobii oraz związanej z nimi nietolerancji na stadionach i obiektach sportowych. Na koniec, po zakończeniu meczu, wszyscy uczestnicy projektu pojechali na drobny poczęstunek. Przeprowadzenie całej akcji było możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie Młodzieżowy Klub Sportowy OLE! otrzymał w ramach konkursu dla priorytetu 2. Aktywne społeczeństwo, Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na rok 2020, na realizację zadania publicznego, zleconego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 pod tytułem: „Aktywna społeczność to wspólnota obywateli”. Projekt jest realizowany w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 30 listopada 2020 r. na terenie gminy Golina, powiat koniński, województwo wielkopolskie. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania i aktywności 50 uczestników bezpośrednich oraz mieszkańców (uczestnicy pośredni) gminy Golina w życie publiczne poprzez działania z zakresu sportu, integracji społecznej (w tym integracji międzypokoleniowej), ekologii, a także wypracowanie mechanizmów współpracy z 10 wolontariuszami.
Lech Poznań potwierdził w niedzielę, że w ostatnich tygodniach był zespołem prezentującym najlepszy futbol w Polsce. Lech wywalczył wicemistrzostwo Polski, dokonując tego składem opartym w dużej mierze na wychowankach. Miejmy nadzieję, że polityka kadrowa Lecha Poznań będzie doskonałą motywacją dla uczestników projektu do jeszcze większej pracy na zajęciach.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu i udziału w działaniach zaplanowanych w ramach projektu. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
Marcin Kaźmierczak
Młodzieżowy Klub Sportowy OLE!