Wtorek, 21 marzec. Imieniny Benedykta i Lubomira.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Dwa pouczające i zabawne filmy animowane dla dzieci i dwie komedie dla całej rodziny obejrzeli mieszkańcy gminy Golina w dwa ostatnie piątki sierpnia, a wszystko to w ramach projektu  pn. "Akcja społeczna mobilizacja - kulturalne spotkania pod chmurką" dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”. Inicjatywa była realizowana przez Stowarzyszenie "Razem dla Goliny", Bibliotekę Publiczną w Golinie oraz Dom Kultury w Golinie. Jej głównym celem było ułatwienie mieszkańcom naszej gminy dostępu do kultury oraz stworzenie im możliwości wspólnego przeżywania wydarzenia kulturalnego. Okazało się to szczególnie ważne teraz - w czasie pandemii, która zmusiła golinian do społecznej izolacji, ograniczając kontakty międzyludzkie. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wieczornym seansom sprzyjała wspaniała pogoda dlatego imprezy gromadziły liczne grono kinomaniaków. Mieszkańcy przychodzili całymi rodzinami bądź grupkami znajomych czy przyjaciół. Na zielonym terenie rozkładali własne koce i leżaki. Atmosferę kinową podtrzymywało stoisko gastronomiczne oferując w sprzedaży popcorn, watę cukrową, zakręconego ziemniaka, frytki i napoje. Tutaj również nie brakowało amatorów. Na stadionie wytworzyła się niepowtarzalna, radosna atmosfera. 21  sierpnia na dużym ekranie uczestnicy obejrzeli "Mustanga z Dzikiej Doliny oraz zaraz po niej komedię "Starsza pani musi zniknąć", natomiast 28 sierpnia publiczność zgromadzona na Stadionie Miejskim w Golinie obejrzała
"Wpuszczonego w kanał" oraz "Zamianę ciał".

Projekt Akcja społeczna mobilizacja - kulturalne spotkania pod chmurką" miał w założeniu dać wszystkim uczestnikom "chwilę oddechu".  Ciepłe słowa i podziękowania od widzów świadczą o tym, że cel został osiągnięty. Mamy nadzieję, że "filmowe seanse pod chmurką" na stałe wpiszą się w kalendarz imprez kulturalnych gminy Golina.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to powodzenia tej inicjatywy w szczególności: Burmistrzowi Mirosławowi Durczyńskiemu, Zarzadowi LZS Polonia Golina oraz niezastąpionym strażakom, którzy ochoczo wspierali nas na każdym etapie realizacji projektu, począwszy do promocji, po zadania techniczne. Dziękujemy również mediom za owocną współpracę, która przyczyniła się do sukcesu przedsięwzięcia.