Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

19 września 2020 roku już po raz trzynasty odbył się tradycyjny rajd rowerowy pn. "Konińska Masa Rowerzystów". Cykliści z powiatu konińskiego wyruszyli na wyprawę ulicami Konina. Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentacji gminy Golina, która pojawiła się na starcie jako jedyna spośród samorządów powiatu konińskiego. Jej skład to: Radna Powiatu Konińskiego Żanetta Matlewska, Radna Rady  Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, Przewodniczący Osiedla Zachód Wojciech Staśkiewicz, mieszkaniec gminy Golina Karol Furmaniak oraz cykliści zrzeszeni w Rodzinnych Rajdach Rowerowych Golina

Warto zaznaczyć, że w tym roku obchodzimy 30-lecie samorządu , w związku z tym na mecie w parku Chopina zorganizowano grę parkową tematycznie związaną z historią samorządu. Poszczególne etapy przygotowali: MZGOK, PWiK, MPEC, PGKiM, Straż Miejska, KMP oraz WORD.. Reprezentacja gminy Golina w składzie: Żanetta Matlewska, Urszula Furmaniak, Wojciech Staśkiewicz, Karol Furmaniak oraz grupa z Rodzinnych Rajdów Rowerowych Golina, czyli: Maciej Szumiński, Hanna Pawłowska i Aleksandra Makowska wykazała się doskonałą wiedzą, zajmując zaszczytne trzecie miejsce. W nagrodę pojadą na wycieczkę do sejmu. Otrzymali także gratulacje okolicznościowe dyplomy i upominki od Prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego oraz  Prezes Stowarzyszenia Młodzi- Aktywni Urszuli Maciaszek. Świetna pogoda, pyszny poczęstunek, atrakcje dla dzieci i doskonała muzyka sprawiły, że piknik będący podsumowaniem rowerowej imprezy można uznać za udany. Dziękujemy grupie z gminy Golina  za reprezentowanie nas podczas rajdu i gratulujemy doskonałego wyniku.

                                                                       Karolina Kasprzak