Wtorek, 21 marzec. Imieniny Benedykta i Lubomira.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Zamiast leniuchować na hamaku, odkrywaj skarby i to nie na Karaibach w Zatoce Piratów, ale u nas w Radolinie. Zapraszamy Cię do niecodziennego sposobu zwiedzania pięknych terenów, gdzie tajemnic jest wciąż mnóstwo. Poznasz atrakcje kulturowe i przyrodnicze wsi, w tym historię rodu Radolińskich oraz wypoczniesz w otoczeniu  przyrody. Rozwiązuj  zagadki i znajdź skarb. Nie stój , questuj- graj i zwiedzaj! Życzymy miłych wrażeń podczas wyprawy! A gdy już wrócisz, koniecznie obejrzyj film "Radolina – daj się zaskoczyć".

Questy i film promocyjny powstały w ramach Inicjatywy „Przez Radolinę spacerkiem idź i trochę wiedzy chwyć, bo radoliński film i quest są the best”, dofinansowanej ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie "Solidarni w Partnerstwie. Cel główny projektu realizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "NASZA RADOLINA" to zminimalizowanie w niekonwencjonalny sposób negatywnych skutków pandemii, które obserwujemy w naszej społeczności. Są to: stres, rozluźnienie więzi społecznych, strach, wyobcowanie seniorów, znaczne zmniejszenie ruchu turystycznego.. Zaplanowane działania (questy i film promocyjny) mają pokazać bogactwo historyczne i kulturowe naszej wsi. Radolina zyskała nowoczesne narzędzia promocji, które pokazują ją  w efektowny sposób jako miejsce atrakcyjne, pełne tajemnic i idealne na letni wypoczynek na łonie przyrody.

Karolina Kasprzak