Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Biblioteka Publiczna w Golinie - Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

 

1„ Quo vadis" lekturą wszystkich pokoleń

Narodowe Czytanie zostało zainicjowane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w  2012 roku. Ta akcja na stałe wpisała się w kalendarz uroczystości organizowanych przez  Bibliotekę Publiczną w Golinie.

3 września 2016 w siedzibie książnicy  zgromadzili się mieszkańcy Goliny oraz lektorzy, którzy mieli czytać przygotowane specjalnie dla nich fragmenty „ Quo vadis" 

 Adaptację rozdziałów  powieści czytały znane i lubiane w lokalnej społeczności osoby między innymi  Burmistrz Goliny  Mirosław Durczyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, radni, dyrektorzy oraz przedstawiciele placówek kulturalnych i oświatowych, ksiądz wikariusz Artur Kozecki  , słuchacze Golińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z Grupy Otwartych Innowatorów.

Akcja ma na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa oraz  literatury polskiej, ale także budowanie więzi społecznych i integrację międzypokoleniową.

Po wysłuchaniu tekstu  zebrani bardzo chętnie zapoznawali się z ekspozycją przygotowaną  specjalnie na tę okazję, składała się na nią: wystawka z różnych wydań ‘Quo vadis ", Następnie przyszedł czas na sygnowanie książek Henryka Sienkiewicza specjalną okolicznościową pieczęcią z logo akcji „ Narodowe Czytanie Quo vadis" podarowaną przez kancelarię prezydenta.  Po tak oryginalną pamiątkę ze spotkania ze słynną powieścią historyczną ustawiła się długa kolejka.

Dyrektor Biblioteki Publicznej - Żanetta Matlewska -  serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział akcji „Narodowe Czytanie Quo vadis".

Żanetta Matlewska , Karolina Kasprzak

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

15