Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Upragnione i wyczekiwane, gorące i słoneczne, to...... .oczywiście wakacje. Wakacje to czas, w którym dzieci pragną oderwać się od rzeczywistości, odpocząć od nauki, odrabiania lekcji.

W Domu Kultury w Golinie już po raz drugi odbyła się  „AKADEMIA PRZYGÓD".

 

Pierwszy dzień został zaplanowany w ten sposób, aby uczestnicy półkolonii lepiej się poznali. Zabawy integracyjne w parku budziły ogromne zainteresowanie i wyzwalały wiele pozytywnych emocji wśród uczestników. Przyczyniły się do lepszego poznania i  integracji  dzieci. W tym dniu dzieci miały również okazję do rozwijania zdolności kulinarnych przygotowując sałatki owocowe oraz kanapki.

 

 Drugiego dnia  dzieci uczestniczące w półkoloniach odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Golinie. Po powitaniu zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki i zapoznały się z literaturą dziecięcą. Następnie wraz z  opiekunami brały udział w zabawach: układały puzzle, grały w gry planszowe, kalambury oraz kręgle. Dzieci bardzo chętnie wykonały prace plastyczne które były upominkiem dla pań pracujących w bibliotece. Podczas zajęć technicznych wykonały piękne i kolorowe latawce.

 

Trzeciego dnia wybraliśmy się do Park im. F. Chopina i Mini zoo w Koninie oraz nad Bulwary Nadwarciańskie.

Podczas wizyty w zoo dzieci zobaczyły dwadzieścia cztery gatunki zwierząt: osiem gatunków ssaków i szesnaście gatunków ptaków. Nad wodą oglądaliśmy dzikie gęsi, kaczki, a także łabędzie nieme. Zachwyt dzieci wzbudziły bażanty, papużki faliste i kury liliputki. Największym rarytasem zoo były jednakże konie Przewalskiego, daniele oraz dziki. Nie zabrakło tam też osiołków domowych i kóz syryjskich. W trakcie zwiedzeniu parku każde dziecko mogło zagrać na ławeczce Chopina. Następną atrakcją dnia był piękny plac zabaw i siłownia. Po tak aktywnie spędzonym dniu dzieci odpoczywały na pikniku urządzonym w parku. Na koniec zwiedziliśmy Bulwary Nadwarciańskie.

 

Czwartego dnia uczestnicy „AKADEMII PRZYGÓD" brali udział w zabawach ruchowych na Orliku. Ten dzień był pełen atrakcji, ponieważ nie tylko byliśmy na Orliku ale też u Burmistrza Goliny, w Straży Pożarnej oraz w  piekarni.

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim, dzieci podarowały Burmistrzowi latawiec, taki sam jak te które wykonały w drugim dniu półkolonii.

Wizyta w straży pożarnej była niezwykle pouczająca. Dzieci mogły zapoznać się z pracą strażaków jak również ze sprzętem, którego używają strażacy.

Następnie zapukaliśmy do drzwi piekarni, za którymi czekały nas same niespodzianki. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość poznania pomieszczeń, w których „dziwne" maszyny wyrabiały ciasto, a także obserwowały pracę zatrudnionych osób.

 

 W ostatnim dniu naszej „AKADEMII PRZYGÓD" wybraliśmy się na wycieczkę do kina ,,OSKARD" w Koninie na film animowany pt. „Mały Książę". Wspaniały film swoją fabułą i akcją  zabrał dzieci w magiczną i pełną przygód podróż, wywierając ogromne wrażenie na małych widzach. W drodze powrotnej z kina, grupa zatrzymała się na smacznym poczęstunku w restauracji McDonalds.

 

W każdym dniu półkolonii dzieci miały możliwość spożywania posiłków, serwowane były napoje, drożdżówki, pyzy z sosem truskawkowym, sałatki i koktajle owocowe, pizza, kanapki, słodycze itp.  Podsumowując musimy stwierdzić, iż taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas wakacji była trafiona i zaspokoiła oczekiwania jej uczestników jak również ich rodziców. Tygodniowy wakacyjny czas był dla dzieci okazją do wzajemnych spotkań, zabaw i integracji.

 

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów w nauce, ponadto dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu półkolonii.

5

1

2

3

4

6