Niedziela, 13 czerwiec. Imieniny Lucjana i Antoniego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Nowy rok szkolny

Wraz z pierwszym dzwonkiem...

Wakacyjne wojaże, przygody nad morzem czy w górach to już tylko wspomnienia, bo nadszedł już 1 września, który nieodłącznie kojarzy się z powrotem do obowiązków uczniowskiej i nauczycielskiej pracy. Tego dnia placówki oświatowe różnych poziomów nauczania zainaugurowały nowy rok szkolny - tym razem 2015/2016. Podobnie było w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Wspomnianego wyżej dnia poranne uroczystości zgromadziły w miejscowej sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i rodziców oraz gościa Burmistrza Goliny - Mirosława Durczyńskiego. Na początku każdego z dwóch oficjalnych spotkań zebrani obejrzeli montaże słowno - muzyczno - taneczne. O ich sprawny przebieg zadbały: Arleta Skibińska, Alina Król, Marzanna Zbierska i Agnieszka Pakuła. Po uroczystych apelach odbyły się spotkania z wychowawcami.

Nadmienić trzeba, że ważnym elementem inauguracji nowego roku szkolnego była Msza św., która rozpoczęła się o godz. 9:00 w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie. W Eucharystii wzięli udział: dyrektor Jolanta Krucka, siostry katechetki, nauczyciele, dzieci, rodzice oraz poczet sztandarowy w składzie Weronika Wojciechowska, Weronika Dybczak i Mateusz Mielczarek.

W nowym roku szkolnym 2015/2016 życzymy naszym uczniom tylko samych radości, zadowolenia z rozwijania pasji i umiejętności oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych im obowiązków.

Przemysław Ciesielski

1

2

3

4