Poniedziałek, 06 luty. Imieniny Doroty i Tytusa.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Coś z niczego ...

 

Twórczość techniczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dziecka i jest bardzo ważną formą działalności dzieci w przedszkolu i szkole. Jest źródłem radości, dobrej zabawy, a także kreatywną formą spędzania czasu wolnego.

W celu wzbogacenia możliwości twórczych dzieci i rozwinięcia ich umiejętności artystycznych Dom Kultury w Golinie postanowił zorganizować zajęcia techniczne "Coś z niczego". Pierwsze zajęcia odbyły się 09 maja i były prowadzone przez instruktora Edytę Jachnik.

W ramach organizowanych zajęć technicznych pokazujemy dzieciom jak "tchnąć nowe życie" w odpady z gospodarstw domowych. Udowadniamy, że nie nadają się one już tylko do śmietnika, ale można z nich stworzyć ciekawe rzeczy.

Realizując program zajęć technicznych zamierzamy rozbudzić wśród dzieci, a także rodziców ekologiczną postawę. Zwracamy uwagę na narastający problem odpadów na świecie jednocześnie stwarzając możliwości do powtórnego ich wykorzystanie na zajęciach.

Kolejne zajęcia odbędą się 16 maja (sobota) o godzinie 10:00 w Domu Kultury w Golinie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach.

 

1

2

3

4