Wtorek, 27 luty. Imieniny Gabriela i Anastazji.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasza Radolina”

Z bulwarów w Nieszawie na deptak w Ciechocinku 

Ważną gałęzią działalności Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „ Nasza Radolina” są regularnie przez nie  organizowane wyjazdy rekreacyjno – wypoczynkowe. Stanowią one doskonałą okazję do integracji, pozwalają się odprężyć. 6 lipca 2018 roku 54 osoby z Radoliny, Bobrowa, Sługocinka, Barbarki i Goliny wybrały się do Nieszawy oraz do Ciechocinka.

            Atrakcji od samego rana było co niemiara, na dobry początek rejs jedynym w Polsce promem z napędem bocznokołowym po Wiśle i zwiedzanie Nieszawy. Uczestnicy wycieczki obejrzeli klasztor, pospacerowali po rynku, a także po nieszawskich bulwarach. Warto nadmienić, że to urokliwe miasteczko kilkakrotnie „ zagrało” w flamach. Nakręcono tu między innymi komedię z 1974 roku „ Wiosna, Panie Sierżancie”

Po przyjeździe do Ciechocinka zwiedzaliśmy słynne Tężnie- największe tego typu konstrukcje w Europie, przechadzaliśmy się urokliwymi uliczkami Ciechocinka, podziwiając bogatą zieleń parków, skwerów i dywanów kwiatowych, z których w ostatnich latach słynie kurort.  Uczestnicy wycieczki, chętnie zaglądali także  do zabytkowej pijalni wód, by spróbować owego leczniczego napoju. Obejrzeli także muszlę koncertową . Po dość wyczerpującym zwiedzaniu posilili się w restauracji „ Tęcza”. 

Wszyscy zgodnie uznali wyjazd za udany. Duże zainteresowanie i ciepłe słowa, które usłyszeliśmy od uczestników wycieczki, utwierdziły nas w przekonaniu ,że tego typu inicjatywy są potrzebne. Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasza Radolina” obiecuje, że okazji do zwiedzania  ciekawych miejsc nie zabraknie i już teraz zaprasza wszystkich chętnych na kolejną wycieczkę.              

Karolina Kasprzak