Piątek, 22 wrzesień. Imieniny Tomasza i Maurycego.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Golinianie dzieciom”

Golinianie po raz drugi napisali książkę dla dzieci.

 

Biblioteka Publiczna w Golinie dba o to, by mieszkańcy naszej gminy mogli odkrywać i rozwijać swoje talenty. Szczególnie cieszy nas fakt ,że wielu golinian ma „ lekkie pióro” i doskonale pisze. Mogliśmy się o tym przekonać dzięki I i  II edycji konkursu na napisanie najpiękniejszej bajki „ Golinianie dzieciom”. Pomysłodawczynią wspomnianego przedsięwzięcia jest dyrektor książnicy Żanetta Matlewska. To dzięki jej determinacji ukazał się już drugi zbór bajek z serii „Golinianie dzieciom”. Wszystkie utwory w nim zawarte zostały wyłonione w II edycji konkursu. Tym razem miał on zasięg ogólnopolski. Autorami magicznych, mądrych opowieści dla najmłodszych są mieszkańcy naszej gminy oraz jej sympatycy z całego kraju :  Anna Banasiak, Lidia Grobelna, Agnieszka Grobelna, Paulina Kałużna, Bernadetta Kucharska, Emilia Napierała, Anna Piliszewska,  Arleta Skibińska, Alicja Tomaszewska, Klaudia Wendt wraz z Janem Michalskim oraz Ewa Wendt. Warto podkreślić, że w proces powstawania jednej z bajek bardzo zaangażowała się grupa dzieci z Akademii Malucha.  Smyki stały się więc w naturalny sposób bohaterami historii.

Uroczyste podsumowanie II edycji konkursu na napisanie bajki dla dzieci miało miejsce 16 czerwca podczas pierwszego dnia obchodów XIII DNI Goliny. Wszyscy autorzy utworów  otrzymali z rąk gościa specjalnego Jarosława Kreta, Burmistrza Goliny – Mirosława Durczyńskiego oraz dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie – Żanetty Matlewskiej publikację „Golinianie dzieciom”, nagrody pieniężne oraz kwiaty. Najmłodszej  laureatce- czternastoletniej Alicji Tomaszewskiej Kazimierz Pałasz Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego  wręczył  również rower.  Niespodziankę ufundował Józef Woźniak, właściciel firmy Hydrostal z Konina. Nie zapomniano także o maluchach, które z pewnością uciszą się z pięknych maskotek.

Duże zainteresowanie wydarzeniem i ciepłe słowa od mieszkańców z gminy Golina motywują nas do organizacji kolejnych edycji konkursu. Już dziś chcielibyśmy Państwa poprosić o sięgnięcie po pióro. Pragniemy podziękować wszystkim autorom bajek za udział w konkursie, pogratulować z całego serca laureatom i życzyć im sukcesów literackich. Wyrazy wdzięczności składamy także: Urzędowi Miejskiemu w Golinie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie, marce produktu Primabiotic.pl, przedsiębiorcy lokalnemu Łukaszowi Sołtysiakowi oraz Tartakowi Kolno- T.Ł. Kuznowicz za okazane wsparcie finansowe, dzięki któremu książka się ukazała.

Serdecznie zapraszamy do bibliotek szkolnych i publicznych z terenu gminy Golina, aby zaczytać się w bajkach naszych mieszkańców. Książka „Golinianie dzieciom” to doskonały przykład promocji gminy Golina oraz jej mieszkańców.

                                                                                                             

  

Karolina Kasprzak