Sobota, 25 maj. Imieniny Urbana i Grzegorza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Wielkopolskie Stowarzyszenie  Odnowy Wsi " Nasza Radolina"

Poznajemy Dolinę Warty

Ciepłe wakacyjne dni warto dobrze wykorzystać.   Na przykład  można spędzić je w otoczeniu  przyrody  w doborowym towarzystwie. Wychodząc z tego słusznego założenia,  Wielkopolskie Stowarzyszenie  Odnowy Wsi "Nasza Radolina" postanowiło zorganizować spływ kajakowy pod hasłem "Poznajemy Dolinę Warty".  W wyprawie, która odbyła się 14 sierpnia, wzięło udział  20 osób w wieku od 13. do 48. lat.

Spływ był doskonałą okazją, by przedstawiciele różnych pokoleń mogli się ze sobą zintegrować , kreatywnie spędzając czas wolny. Podczas pokonywania 22  kilometrowej trasy (od Sławska do  Lądu) uczestników spływu nie opuszczały dobre humory. Słychać było śmiech i żartobliwe rozmowy.  Na tak dobrą atmosferę wpływ miały zapewne znakomita pogoda i  bardzo smaczny posiłek regeneracyjny, którzy uczestnicy zjedli w Lądzie.  Nie jest to na pewno ostatni spływ kajakowy organizowany przez nasze stowarzyszenie.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi "Nasza Radolina" bardzo dziękuje Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Golinie za dofinansowanie spływu.

                                                                                          Karolina Kasprzak