Niedziela, 29 styczeń. Imieniny Zdzisława i Franciszka.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Dzień Dziecka w Golinie

 

            Sporo atrakcji czekało na najmłodszych podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, jaki odbył się w piątek 29 maja o godz. 16.30 w Parku Miejskim w Golinie, który zorganizował Dom  Kultury. Zadbaliśmy o to, aby Dzień Dziecka różnił się od zwykłego dnia. Dodatkowym atutem była pogoda, która bardzo dopisała bo podczas imprezy towarzyszyło nam słońce.

               W grach i zabawach, które prowadzili animatorzy Wioletta Rzemyszkiewicz oraz wolontariusze Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej", wzięło udział dużo dzieci, które dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i dobrych chęci animatorów mogły uczestniczyć w fantastycznych zabawach i konkurencjach sprawnościowych m.in., przeciąganie liny, łowienie ryb, zabawy taneczno - ruchowe .

W trakcie festynu dzieci spotkały się z Kubusiem Puchatkiem, który częstował je słodkościami oraz ze strażakami Z OSP Kawnice którzy zaprezentowali swój wóz bojowy. Innymi atrakcjami było malowanie twarzy oraz dmuchana zjeżdżalnia.

Podczas festynu odbyła się akcja plastyczna zorganizowana przez Teresą Rożek, w której dzieci miały za zadanie malowanie węża na dużym formacie. Zabawa dzieciom jak i również dorosłym sprosiła wiele frajdy.

 

1

2

3

4

5