Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

XXII Finał WOŚP

„Wielkie granie w pomaganie" po raz 22.

Jak to się zaczęło?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona w Warszawie 2 marca 1993 roku przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza, Waltera Chełstowskiego oraz Beatę Bethke. Pierwotnie akcję  zapoczątkował  magazyn BRUM TOP - piątkową audycją programu III PR prowadzoną przez Jerzego Owsiaka. Pomysł założenia fundacji zrodził się 3 stycznia 1993 po udanej kweście  zainicjowanej przez Owsiaka w muzycznym programie emitowanym przez drugi kanał Polskiej Telewizji  pt. „Róbta co chceta", znanym również pod nazwą „Kręcioła" Pieniądze otrzymał  Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Uwieńczeniem tego happeningu był finał całej akcji, zorganizowany w studiu TVP2 w Warszawie i wyemitowany przez tę stację.

12 stycznia 2014 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty drugi. W Golinie również wiele się działo ! Czterdziestu jeden wolontariuszy, pod opieką nauczycieli: Hanny Pawłowskiej, Justyny Sieczkowskiej, King Bąkowskiej, Aldony Olesiak i Piotra Jabłońskiego wyszło na ulice naszego miasta, by kwestować na zakup  specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 Do akcji włączyło się blisko trzydziestu uczestników marszobiegu Klubu  Biegacza Wartko, którzy wyruszyli na trasę ulicami Goliny. W ten sposób zebrali datki w wysokości 147,71zł. Również miejscowi radni udowodnili, że mają gorące serca, przekazując na rzecz Orkiestry 950 złotych.

Od godziny 14:00 w Sali Domu Kultury odbywały się warsztaty taneczne z Anna Matlewską, które cieszyły się dużo popularności. Dochód z warsztatów powiększył sumę finału WOŚP w Golinie.

O godzinie 17:00  w siedzibie domu kultury  rozpoczął się 22. Finał. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: przedszkolaki z Baśniowego Dworku w Golinie prowadzone pod kierunkiem Ewy Kusiołek i Justynę Urbaniak- Nowak, Zespół Allegro prowadzony przez Alinę Król, Zespół Justyny Szczot ze Szkoły Podstawowej w Golinie.  Publiczność, będąc pod wrażeniem zaangażowania artystów,  nagrodziła ich  występy brawami. Równie ciepło zostały przyjęte panie z zespołu „Senior", które zaśpiewały popularne i bardzo lubiane utwory country.

Gwiazdą wieczoru była kapela „Goliniaki Kraciaki". Jej repertuar stanowią pieśni podwórkowe, biesiadne oraz utwory związane z folklorem miejskim. Członkowie zespołu zachwycili publiczność, która znakomicie bawiła się przy dźwiękach znanych i popularnych piosenek.

Następnie nadszedł czas na niebywałe  emocje,  rozpoczęła się bowiem licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez  golińskich mieszkańców a także  przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. powieści dla dzieci i młodzieży, ze specjalną dedykacją od ich autorów, ofiarowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach piękności, kosmetyki przekazane przez firmę Oriflam oraz wiele innych cennych gadżetów.

Ponadto na scenie zaprezentował się zespół „Video Star" prowadzony pod kierunkiem Artura Wieczorka oraz finalistka programu You Can Dance Anna Matlewska.

Po licytacji na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Kawnic, która rozgrzała serca publiczności i ich występ został przyjęty gromkimi brawami. . Tradycyjnie o godzinie 20 „wysyłaliśmy" światełko do nieba.

Do kwesty na  szczytny cel po raz  kolejny przyłączyła się  Biblioteka Publiczna w Golinie. Zorganizowaliśmy kiermasz, na którym można było nabyć książki  za symboliczny grosik. W ofercie znalazły się powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pozycje z literatury niebeletrystycznej. Nasze stoisko było tłumnie odwiedzane. Książki  „rozchodziły się jak ciepłe bułeczki", a puszka z minuty na minutę robiła się pełniejsza. Ponadto na „Kiermaszu" było można zakupić lampiony, które zostały puszczone podczas światełka do nieba.

Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał 8924,52zł. Koncert poprowadził dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski, który współpracując z publicznością doprowadził  do pobicia rekordu z zeszłego roku. Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy za rok. SIE MA!

K.K. D.C.

1

2

3