Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW Z GOLINY W PROJEKCIE e-SZKOŁA

Ogromnym sukcesem zakończył się udział gimnazjalistów z Goliny w finale III. edycji projektu e-Szkoła Moja Wielkopolska, który odbył się w środę 24 września 2014 r.  w auli UAM w Poznaniu. Zespół ŁOWCÓW PROMIENI SŁONECZNYCH w składzie: Sylwia Andrzejewska, Tomasz Bobrowski, Patrycja Bocian, Patryk Bocian, Nikola Franikowska, Adrian Jaroński, Dawid Karpiński, Katarzyna Lisowska, Szymon Maciejewski, Kacper Szubiński, Bartosz Urbański, Marcin Ziółkowski, który pod kierunkiem pani Jolanty Krawczyk - Poszwa zbudował na Placu Kazimierza w Golinie zegar słoneczny, zdobył pierwsze miejsce za najlepszą prezentację uczniowską związaną z realizacją projektu. Uczniowie w niezwykle dynamiczny i oryginalny sposób - za pomocą tańca - pokazali na scenie auli UAM-u, jak przebiegała praca nad ich dziełem życia. Występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, którzy przyznali najwięcej głosów właśnie grupie z Gimnazjum w Golinie. Zespół zdobył również w ocenie ekspertów wyróżnienie za swój projekt, co jest tym większym sukcesem, że został on dostrzeżony wśród 315 projektów z całej Wielkopolski.

Dodatkowo Sylwia Andrzejewska, która również należała do tego zespołu, osiągnęła ogromny sukces w finałowej rozgrywce interaktywnej gry GLOBTROTER - poznaj Wielkopolskę. Wśród niemal 2000 uczestników gry uzyskała tytuł laureatki, pokonując starszych kolegów z liceów oraz z trzecich klas gimnazjalnych.

Satysfakcja ze wszystkich sukcesów uczniów z Goliny jest tym większa, że łączyła się ona z wspaniałymi nagrodami odebranymi na Gali Finałowej. Każdy  z uczestników otrzymał bardzo cenny aparat fotograficzny ze wszystkimi funkcjami telefonu, czytniki e-booków, a Sylwia Andrzejewska dodatkowo konsolę do gier playstation za finał gry GLOBTROTER. Uczniom Gimnazjum w czasie Gali Finałowej i ich występów kibicował zastępca Burmistrza Goliny Pan Andrzej Budny, który pogratulował młodzieży i dyrekcji sukcesu. W piątek 26 września uczestników tego przedsięwzięcia zaprosił do urzędu Burmistrz Goliny Pan Tadeusz Piotr Nowicki, który podziękował młodzieży za godne reprezentowanie Gminy w Wielkopolsce, wręczając list gratulacyjny liderowi zespołu. Specjalne podziękowanie Pan Burmistrz wręczył również Sylwii Andrzejewskiej, gratulując jej ogromnej wiedzy i wspaniałego sukcesu indywidualnego. Wiele ciepłych słów Pan Burmistrz skierował również pod adresem opiekunki projektu oraz dyrekcji szkoły, stwierdzając, że dla takich chwil warto żyć i pracować.

Wysiłek włożony w realizację projektu z pewnością się opłacił i przyniósł ogromną satysfakcję uczniom, rodzicom, opiekunce grupy oraz oczywiście dyrekcji. Gratulujemy i dziękujemy.

 

E. Kasprzyk

 1

2

3

4

6

7