Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Wielki finał kampanii „Zachowaj Trzeźwy umysł" 2014

 

       Gala finałowa tegorocznej kampanii „ZTU" odbyła się 17 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Producentów  i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, chcąc docenić talent laureatów, zapraszają ich co roku właśnie do tego niezwykłego miejsca. Warto przypomnieć, że „Zachowaj Trzeźwy Umysł" pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu  i Turystyki RP, Komendanta Głównego Policji, i in. jest to najbardziej rozpoznawalna kampania profilaktyczno-edukacyjna realizowana przez szkoły w całej Polsce. Podczas uroczystości laureaci otrzymali z rąk gospodarzy stypendia na dalsze rozwijanie swoich talentów oraz laptopy za wyróżnione w konkursie „Nasz czas" prace plastyczne i literackie.

     Wśród uczestników z Wielkopolski najwyższą nagrodą wyróżniono tylko dwoje uczniów. Spośród tysięcy nadesłanych prac z całej Polski talent plastyczny dostrzeżono u Weroniki Gulczyńskiej, uczennicy klasy III b Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie. Nagrodę - laptopa odbierała w towarzystwie pana dyrektora Gimnazjum w Golinie Jana Kasprzaka i szkolnego koordynatora kampanii „ZTU" pani Karoliny Kulczak. Na ręce dyrekcji szkoły złożono dyplom z gratulacjami z okazji sukcesu wychowanki Weroniki Gulczyńskiej, która w tak wspaniały sposób reprezentuje swoją szkołę oraz gminę. Na gali finałowej wśród zaproszonych znaleźli się włodarze gmin, dyrektorzy szkół, koordynatorzy działań profilaktycznych oraz rodzice nagrodzonych uczniów.

     Na koniec warto podkreślić, że wygrana uczennicy Weroniki Gulczyńskiej, laureatki konkursu organizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł", to wielki sukces Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie, które reprezentowało swoją gminę, powiat i województwo na tegorocznej gali finałowej.

 

Karolina Kulczak

 1

2

3