Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Uczcili ofiary zbrodni katyńskiej

,,Nazwa Katyń na stałe wpisała się w historię naszej golińskiej ziemi i jest synonimem grozy potwornego zła, które było dziełem bolszewii - ateistycznego komunizmu i które określamy mianem Golgoty Wschodu" - mówił burmistrz Goliny Tadeusz Piotr Nowicki na uroczystości w rocznicę zbrodni katyńskiej, 15 kwietnia.

Mszę świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w intencji Polaków, którzy zginęli ,na ,,nieludzkiej ziemi" odprawił ks. proboszcz Andrzej Urbański. Uczestniczyły w niej m.in. liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy, w tym duża grupa uczniów.

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Jest tu obelisk poświęcony Michałowi Kobylińskiemu (były kierownik tej placówki oświatowej, zamordowany w 1940 roku w Katyniu) oraz wszystkim Ofiarom zbrodni katyńskiej. To właśnie dzięki działaniom Szkoły Podstawowej, kwiecień od czterech lat jest w gminie Golina miesiącem pamięci tych, którzy zginęli zamordowani z rozkazu Stalina.

Po odczytaniu apelu pamięci żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza oddali salwę honorową. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną związaną z tragicznymi wydarzeniami na Wschodzie w okresie II wojny światowej. Potem wiązanki kwiatów złożyły delegacje, m.in. delegacja z burmistrzem Tadeuszem Piotrem Nowickim, przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Kapturską i ks. proboszczem Andrzejem Urbańskim.

Fotoreportaż z uroczystości można zobaczyć w Konińskiej Gazecie Internetowej .

 

 

1