Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 Rowerowy Zawrót Głowy ze Stowarzyszeniem „Solidarni w Partnerstwie"

W dniu 6 września br. Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie" było organizatorem kolejnego - bo już V wydarzenia promocyjnego pn. Rowerowy Zawrót Głowy ze Stowarzyszeniem „Solidarni w Partnerstwie". W godzinach porannych ok. 200 uczestników z gmin Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków wyruszyło na trasę rajdu, która wiodła przez najciekawsze i najbardziej atrakcyjne szlaki rowerowe terenu obszaru LGD, aby w południe dotrzeć do Parku Miejskiego w Golinie

Stowarzyszenie wyposażyło uczestników rajdu w kamizelki odblaskowe. Trasę zaplanowano w taki sposób, żeby uczestnicy wyruszający z poszczególnych gmin spotkali się przy promie w Sławsku. Następnie wspólnie ruszyli w stronę mety, gdzie po drodze dołączyła do nich grupa z gminy Rzgów.

Po przybyciu na metę rajdu Pani Iwona Kościelska ugościła uczestników ciepłym posiłkiem były: kotleciki mięsne, bigos, tradycyjna kiełbasa z grilla, chleb ze smalcem i ogórki oraz żurek. A dla osłody można było skosztować przepysznych ciast.

Uczestników wydarzenia przywitali Prezes Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie" - Pan Ireneusz Ćwiek, Wice Prezes - Pani Leokadia Śniegowska oraz Dyrektor Biura - Pani Iwona Bańdosz, która przedstawiła i podsumowała działalność Stowarzyszenia. Wśród uczestników wydarzenia byli:, Wójt Gminy Rzgów - Pan Andrzej Grzeszczak, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszków - Pan Piotr Hryniuk, Sekretarz Gminy Grodziec - Pani Beata Nowicka. Gospodarza tegorocznego rajdu reprezentowali Burmistrz Goliny - Pan Tadeusz Nowicki oraz Zastępca Burmistrza - Pan Andrzej Budny.

Imprezę uświetnił występ młodzieży z Gimnazjum im. M. Kopernika w Golinie, która zaprezentowała układ artystyczny przybliżając uczestnikom kulturę romską. Gimnazjalistki prezentując niezwykle dynamiczne i radosne tańce cygańskie zapewniły energetyczny klimat wydarzenia, który się okazał niezłą rozgrzewka przed konkursami sprawnościowymi. Po części artystycznej rozstrzygnięto konkurs na: najciekawszego rowerzystę, najmłodszego uczestnika rajdu jadącego samodzielnie, najstarszego rowerzystę oraz na najlepiej wyposażony rower i rowerzystę.

To jednak nie był koniec atrakcji na zmęczonych uczestników czekały jeszcze rozgrywki sportowo - rekreacyjne. Rozegrano cztery konkurencje a były to:

  • Wyścig Vip -ów lub innych osób wytypowanych przez poszczególne gminy
  • „Dojenie krowy"
  • „Łowienie ryb"
  • Bieg z balonami

 

Więcej zdjęć: https://onedrive.live.com/?cid=72FE824E7C0CE15B&id=72FE824E7C0CE15B%2111472

 

1

2

3

4

5

6

7