Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Powiatowe Dożynki w Kleczewie - 31 sierpnia 2014

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele p.w. św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie.

Po mszy św. korowód dożynkowy, przy asyście Orkiestry Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kleczewie, przemaszerował na Stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Gminę Golina reprezentowało sołectwo Kraśnica.

Starosta koniński Małgorzata Waszak namawiała do promowania polskiej żywności, burmistrz miasta i gminy Kleczew - Marek Wesołowski - dziękował za plony.

Dożynki w Kleczewie były okazją do wręczenia wyróżnień "Powiatowy Rolnik Roku” odebral: Agnieszka i Robert Jaworscy, Grażyna i Krzysztof Michalscy, Agnieszka i Hubert Michalscy, Henryk i Piotr Rosińscy oraz Anna i Marcin Wożniakowie.

Norbert Sieczka z Kawnice-Kolonia został wyrózniony honorową odznaką "Zasłużony dla rolnictwa".

Rozstrzygnięty został też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Za najpiękniejszy uznany został ten wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Marianowa w gminie Ślesin.

Dożynki w Kleczewie miały ładną ludową część artystyczną dzięki „Kapeli pod Rydlem” oraz Zespołowi Pieśni i Tańca „Łany”. Całość zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Secret.

 

 

1

 

 

2

 

3