Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

9 kwietnia br. w Urzędzie Miejski w Golinie odbyło się spotkanie przedstawicieli policji  z mieszkańcami ulicy Chabrowej. Spotkanie to było kontynuacją debaty nad stanem bezpieczeństwa mieszkańców gminy Golina, która odbyła się w listopadzie 2013 r.

Zarówno w ocenie policji jak i samych mieszkańców poczucie bezpieczeństwa uległo poprawie. Niewątpliwie wpływ na taki stan rzeczy ma zwiększona ilości patroli w rejonie ulicy Chabrowej oraz w całej Golinie.

Naczelnik Wydziału Prewencji KM Policji w Koninie podinspektor Waldemar Tyrański zwrócił uwagę na rolę sąsiadów oraz montowanie czujek ruchowych w obrębie posesji mogących w znaczący sposób zapobiec włamaniom.

Prezentowany podczas spotkania film przedstawiał jak należy montować zamki do drzwi oraz jak osadzać okna.

Mieszkańcy postulowali oświetlenie ulicy Chabrowej oraz ograniczenie prędkości tirów na ulicy Okólnej.

Wszystkie postulaty zgłaszane przez mieszkańców będą  analizowane przez policję oraz władze samorządowe i w miarę możliwości realizowane.

Kolejny raz podkreślono, jak ważną rolę odgrywa wzajemna komunikacja pomiędzy mieszkańcami, policją i władzami samorządowymi - następne spotkanie zaplanowano pod koniec roku.

W spotkaniu uczestniczyli: Naczelnik Wydziału Prewencji KM Policji w Koninie podinspektor Waldemar Tyrański, Zastępca Burmistrza Goliny Andrzej Budny, asp. szt. Iwona Majkowska, dzielnicowi: st. asp. Błażej Borowiec, st. asp. Stanisław Strzelczyk

 

 

1

 

 

2