Wtorek, 21 wrzesień. Imieniny Hipolita i Mateusza.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W miniony czwartek już po raz drugi odbyła się debata społeczna pod hasłem „Decydujmy razem".

Na zaproszenie kierownika posterunku policji w Golinie asp. sztab. Wojciecha Staśkiewicza w debacie udział wzięli Wicestarosta Koniński Andrzej Nowak, Burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki, Zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Koninie mł. insp. Krzysztof Kozelan oraz  mieszkańcy gminy Golina.

Kierownik posterunku asp. sztab. Wojciech Staśkiewicz przedstawił dane statystyczne dotyczące bezpieczeństwa na terenie naszej gminy. Z danych tych wynika, że w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosło poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, w ostatnim roku odnotowano spadek kradzieży z włamaniem. Niestety, stwierdzono również niewielki wzrost przypadków bójek i pobić w tym z uszczerbkiem na zdrowiu.

W ocenie Policji poprawiła się sytuacja na drogach. Największe zagrożenie występuje na drodze krajowej K-92.

9 kwietnia br. odbyło się spotkanie z mieszkańcami ulicy Chabrowej, była to realizacja jednego  z postulatów z poprzedniej debaty. Ponadto na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Golinie zaprezentowano dzielnicowych z terenu naszej gminy (http://golina.pl/ssi/pl/gmina-golina/twoj-dzielnicowy.html).

W drugiej części mieszkańcy zwracali uwagę na zagrożenia występujące w ich otoczeniu, między innymi w Kawnicach, w rejonie ulicy Cmentarnej w Golinie, czy też w odniesieniu do przebiegu rekultywacji żwirowni po eksploatacji złoża w Przyjmie. Na wszystkie pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie miało charakter rzeczowej i konstruktywnej dyskusji. Uczestnicy wyrazili wolę organizacji kolejnych spotkań.

 

1

 

2

 

3