Wtorek, 27 luty. Imieniny Gabriela i Anastazji.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Szanowni Państwo za nami pierwsze wydarzenie w ramach projektu WAKACYJNE SPOTKANIA Z KULTURĄ dofinansowanego ze środków programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie "Solidarni w Partnerstwie".  W ramach powyższego projektu Stowarzyszenie Razem dla Goliny skierowało dla mieszkańców z gminy Golina oraz powiatu konińskiego dwa wydarzenia. W sobotę 7 sierpnia 2021 na deskach golińskiego Domu Kultury odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem znanego i lubianego aktora telewizyjnego Artura Barcisia. Aktor wraz  z sekcją muzyczną zaprezentował się w programie pod hasłem ABS- Artur Barciś Show. Aktor w lekki i zabawny sposób odsłonił realia aktorskiego życia. Opowiedział anegdoty o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym, o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach”, czyli aktorskich wpadkach. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show”. Stowarzyszenie Razem dla Goliny dziękuję zgromadzonej publiczności za aktywny udział i wspólny wieczór a współorganizatorom tj. Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury w Golinie za profesjonalne przygotowanie spotkania. Słowa uznania należą się prezes Stowarzyszenia Żanecie Matlewskiej, której udało się sfinalizować trawjące od dłuższego czasu uzgodnienia organizacyjne, dzieki którym w końcu mimo wielu przyciwności mogliśmy gościć wspaniałego artystę na golińnkiej scenie.

Zapraszamy do skorzystania z kolejnej wakacyjnej przygody, tym razem kina plenerowego, które zorganizujemy dla Państwa w dniu 21 sierpnia 2021 r. o godz. 20.00 w Parku Miejskim w Golinie. Do zobaczenia:)