Poniedziałek, 06 luty. Imieniny Doroty i Tytusa.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W sobotnie popołudnie zaprosiliśmy wszystkich chętnych na warsztaty florystyczne oraz kulinarne.  Pokaźna międzypokoleniowa grupa sprawnie podzieliła się na dwie sekcje. Część uczestniczek tworzyła przepiękne wianki i kompozycje kwiatowe  pod okiem właścicielki kwiaciarni „Rosa” w Golinie- pani Mariety Koszelak, która pokazała, że  aby wykonać gustowny bukiet czy wianek , wystarczy  wybrać się do sadu lub na łąkę i sięgnąć po dary natury. Wszyscy pilnie słuchali wskazówek prowadzącej, która jednak nie narzucała swojej wizji, dając duże pole do popisu  początkującym florystykom . Dzięki takiemu podejściu powstały niepowtarzalne wianki, bukiety i kompozycje.

Panie z sekcji kulinarnej pracowały pod kierunkiem pani Bożeny Palpuchowskiej z Banku Żywności w Koninie. Wkrótce w radolińskim parku zaczęły unosić się smakowite zapachy potraw, które mieszały się z wonią kwiatów.

Późne popołudnie i wieczór wypełnione były wyjątkową muzyką. Ponad  dwugodzinny recital zagrał Sławomir Pilarski. Najbliższa jego sercu jest poezja śpiewana to  artysta o wyjątkowej wrażliwej duszy, ukierunkowany na spotkanie z człowiekiem , potrafiący nawiązać fenomenalny kontakt z publicznością.  Na koncert złożyły się autorskie utwory wokalisty oraz znane szlagiery i ballady rockowe. Usłyszeliśmy m.in. : „ Autobiografię” Perfectu, „ Bieszczadzkie anioły” SDM czy „ Wieżę radości , wieżę samotności” Sztywnego Pala Azji. Występ miał wyjątkową oprawę. Odbywał się w otoczeniu wiekowych  drzew przy płonącym ognisku. Widzowie byli zachwyceni. Sławomir Pilarski wielokrotnie bisował.

26 września mieszkańcy Radoliny zostali zaproszeni do udziału w projekcie realizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Plecionkarzy „Plecenie w terenie”. Dzielnie wyplataliśmy iglo z wikliny, które stanie się ozdobą naszego parku.

Niedzielny wieczór należał do Teatru Ognia „Flow Fire&Light Show” z Poznania. oraz do Marysi Hinz i Vanessy Laskowskiej. Zdolne młode wokalistki, uczennice Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie zaśpiewały w duecie. Zostały nagrodzone gromkimi brawami. Natomiast tancerze urzekli licznie zgromadzoną publiczność widowiskowym i wielokrotnie nagradzanym  pokazem Gatsby Show-  luźno nawiązującym do stylu lat 20. poprzedniego stulecia. Zobaczyliśmy widowiskowe połączenie ognia z cichą pirotechniką , efektami specjalnymi i choreografią. Po występie odbyły się krótkie warsztaty dla młodszych i starszych.  Można było próbować swoich sił w połykaniu ognia oraz różnych sztuczkach kuglarskich. Chętnych nie brakowało.  Na zakończenie dzieci przybyłe na pokaz zaprezentowały zabawy „zimnymi ogniami”.

Projekt W kręgu z kwiatami, pieśniami i żywiołami – słowiańskie pożegnanie lata w Radolinie został zrealizowany  w ramach konkursu „Golina w kulturze aktywniej działać zaczyna”. Sfinansowano go ze środków Domu Kultury w Golinie.

Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” serdecznie dziękuje lokalnym przedsiębiorcom: Andrzejowi Płuciennikowi, Dariuszowi Klichowskiemu  oraz Bankowi Żywności w Koninie za pomoc w organizacji imprezy,

                                                                      Karolina Kasprzak

GALERIA ZDJĘĆ POD LINKAMI

 

https://drive.google.com/drive/folders/1FP42uT4EyY18X-Cy-vWPpj0-veLXhHeW?usp=sharing

https://naszaradolina.pl/2021/09/26/slowianskie-pozegnanie-lata/.