Poniedziałek, 06 luty. Imieniny Doroty i Tytusa.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News
Z okazji 100-lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Golinie odbyła się akcja sadzenia drzew. – By uczcić jubileusz OSP postanowiliśmy dołączyć do ogólnopolskiej akcji #100drzewNa100lat. Do pracy zaprosiliśmy naszych najmłodszych druhów z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Golinie. Przyszli nam pomagać razem ze swoimi najbliższymi – wyjaśnił Dawid Kałużny, prezes OSP Golina.
Nadleśnictwo Konin przekazało strażakom sadzonki sosny, świerku, dębu, jaworu oraz brzozy. Podczas środowej akcji, drzewka wkopano w kilku miejscach w pobliżu Szkoły Podstawowej w Golinie. Dzieci miały dużo frajdy w trakcie wspólnej pracy ze strażakami. Obiecały, że będą dbać o własnoręcznie zasadzone rośliny. Kolejne sadzonki trafiły do innych podstawówek w gminie takich jak Kawnice, Radolina i Przyjma. – W sumie otrzymaliśmy 100 drzewek, więc akcja będzie zrealizowana w 100 procentach. Cieszymy się, że udało się zachęcić dzieci do udziału w tym przedsięwzięciu zwłaszcza, że nasza Dziecięca Drużyna Pożarnicza istnieje dopiero od kilku tygodni. Chcieliśmy w ten sposób nie tylko uczcić jubileusz ochotniczych straży pożarnych, ale zrobić coś dobrego dla naszej planety – dodał Dawid Kałużny.
Druhowie z OSP Golina podkreślają, że akcję udało się zorganizować dzięki współpracy z Mirosławem Durczyńskim, burmistrzem Goliny, a także z Golińską Spółdzielnią Socjalną Aktywni Razem, Nadleśnictwem Konin oraz dzięki włodarzom gminnych podstawówek.