Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Około godziny 11:00 przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Goliny Mirosławem Durczyńskim i Przewodniczący Rady Miejskiej Wojciechem Wojdyńskim upamiętnili Św. Konstytucji 3 Maja składając wiązanki kwiatów oraz znicze przy obelisku poświęconym "Tym, co za Polskę życie oddali" na Placu Kazimierza Wielkiego w Golinie.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta „Za ojczyznę” odprawiona w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej. Z uwagi na sytuację epidemiczną wąskie grono osób: kilkoro Radnych Rady Miejkiej w Golinie, przedstawiciele sołtysów z gminy Golina, Rad Osiedlowych oraz przedstawiciel OSP Golina znalazło czas by godnie uczcić to ważne dla nas Polaków święto.

W 230 rocznicę pamiętamy o tym, że Konstytucja przyjęta przez Sejm Rzeczypospolitej (nazwany później Wielkim) w dniu 3 maja 1791 roku w Warszawie była pierwszą w Europie i drugą w świecie nowoczesną konstytucją.