Czwartek, 09 luty. Imieniny Cyryla i Apolonii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Rok 2020 znacznie ograniczył dostęp do badań profilaktycznych. Jako szpital onkologiczny przypominamy- nowotwory nie czekają, nie zwlekajmy z ich diagnostyką. W związku z powyższym, w imieniu Pana Profesora Wojciecha Golusińskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych głowy i szyi, w ramach projektu pn. „Realizacja Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w województwach lubuskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.

Do Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi kwalifikowane są osoby  z grupy wiekowej 40-65 lat, będące w grupie ryzyka tj. są wieloletnimi palaczami, nadużywają alkoholu, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a także osoby u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z 6 objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem.

Głównym celem Projektu jest wczesne wykrycie zmian nowotworowych, mało inwazyjne leczenie oraz szybki powrót pacjenta do zdrowia/pracy.

Rejestracja na wizytę profilaktyczną w Wielkopolskim Centrum Onkologii odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:30 pod numerem tel. 61 88 50 729 lub osobiście w Biurze Projektu przy ul. Za Bramką 1 w Poznaniu (I piętro, pok. 19). Więcej informacji znajdą Państwo również na stronie internetowej www.oppngis.pl. Zaproszenie kierowane jest również do rodzin i osób bliskich pracownikom. Prosimy o dalsze udostępnienie wiadomości.

 Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w badaniach!

Hanna Przydatek
Koordynator Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi