Wtorek, 27 luty. Imieniny Gabriela i Anastazji.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Czerwcowa akcja krwiodawstwa, już za nami - 19.06.2021 r. w Golinie po raz drugi  gościła ekipa  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

W upalną sobotę -19.06.2021 r. - Biblioteka Publiczna w Golinie, Stowarzyszenie Razem dla Goliny oraz Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu zorganizowały drugą już akcję oddawania krwi w Golinie. Mieszkańcy naszego miasta  chętnie odpowiedzieli na apel organizatorów i licznie pojawili się w punkcie poboru  usytuowanym w Bibliotece Publicznej w Golinie. Wszystko odbywało się w zachowaniem reżimu sanitarnego. Akcja krwiodawstwa będzie organizowana  w Golinie regularnie. Krew jest bowiem lekiem, którego nie wyprodukuje żadne laboratorium. Warto podkreślić, że wspomniane przedsięwzięcie odbywało się z okazji  przypadającego 14 czerwca Światowego Dnia Krwiodawcy. Organizatorzy akcji krwiodawstwa  w Golinie bardzo dziękują wszystkim dawcom,  którzy oddając krew, uratowali życie i zdrowie drugiemu człowiekowi.  

                                                                                  Karolina Kasprzak