Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

II Kawnicki Festiwal Pieśni Maryjnej odbył się w dniu 24 października 2021 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

Swoje pieśni zaprezentowały:

Chór OREMUS  z Kramska

Chór SOLI  DEO  z Konina

Chór CONSOLARE   z Kawnic.

Śpiewom chóralnym przysłuchiwali się zaproszeni goście: Burmistrz Goliny - Mirosław Durczyński, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach - ks. Janusz Tokarczyk, Dyrektor Domu Kultury w Golinie -Damian Ciesielski, radny Rady Miejskiej w Golinie i jednocześnie sołtys Kawnic - Mariusz Majewski, Prezes OSP w Kawnicach - Radosław Modelski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie - Wojciech Wojdyński oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Po zakończonych występach Burmistrz Goliny, Proboszcz oraz Dyrektor DK wręczyli zespołom upominki. Po zakończeniu prezentacji zespołów uczestnicy zostali zaproszeni do remizy OSP Kawnice na część nieoficjalną. Należy zaznaczyć, że nie byłoby tego spotkania gdyby nie ogromne zaangażowanie w jego zorganizowanie, oddanemu sprawie, p. Jana Sędziaka. Duży wkład w zorganizowanie tego spotkania wniósł, również, poprzez swój zapał do pracy, ks. Dariusz Dąbrowski.

II Kawnicki Festiwal jest dla wszystkich pięknym przeżyciem artystycznym i ważnym wydarzeniem duchowym, podczas którego panuje rodzinna atmosfera. W ten sposób kultywowane jest nasze regionalne i religijne dziedzictwo.