Czwartek, 09 luty. Imieniny Cyryla i Apolonii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

 

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - wyjątkowe Święto, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława  Augusta Poniatowskiego w dniu 14 października 1773 roku.

Rolą edukacji, w szczególności w tych  niepewnych czasach, jest zapewnienie bezpieczeństwa, umożliwianie zdobywania wiedzy, która jest źródłem sukcesów  i  wsparciem w pokonywaniu trudności dnia codziennego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy Dyrektorom, wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty pracującym w szkołach i placówkach, dla których Gmina Golina jest organem prowadzącym, dalszych sukcesów, wytrwałości w dążeniu do zawodowych celów, satysfakcji z wypełniania ważnej, publicznej misji oraz wielu powodów do codziennego uśmiechu. Bądźcie Państwo nadal pełni pasji i wiary w siłę nauki oraz zarażajcie tą wiarą innych. Bądźcie przyjaciółmi dzieci i młodzieży, obdarzając Waszych podopiecznych wsparciem, wiedzą, doświadczeniem i wysokimi kompetencjami.

Wszystkiego najlepszego w Dniu Państwa Święta!

Przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie                                          Burmistrz Goliny                                   

Wojciech Wojdyński                                                                  Mirosław Durczyński