Wtorek, 21 marzec. Imieniny Benedykta i Lubomira.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

27 czerwca 2020 roku  uczniowie  z gminy Golina - a w szczególności ci uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie-  mieli okazję, by hucznie powitać wakacje. Specjalnie dla nich Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” zorganizowało  pierwszą letnią  imprezę integracyjną.  Kto pojawił się w parku w Radolinie, ten na pewno nie żałował. Atrakcji bowiem nie brakowało.  Na dzieci i ich rodziców czekał smaczny poczęstunek, popcorn, słodkie co nieco oraz dużo zabawy. Największym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, która właściwie bez przerwy była oblegana. Nie zabrakło smakowitych kiełbasek pieczonych własnoręcznie przy ognisku. Uczniowie – po trudnym roku szkolnym i nauczaniu zdalnym w cieniu pandemii- mogli się nareszcie w pełni zrelaksować i oddać zabawie z rówieśnikami.

Impreza trwająca od 16.00 do 20.00 była znakomitą okazją do integracji wewnątrzpokoleniowej i międzypokoleniowej, do wymiany doświadczeń oraz rozrywki. Wszyscy opuszczali park z uśmiechami zadowolenia na twarzach. Już dziś zapraszamy na kolejne imprezy plenerowe.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu i Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie imprezy oraz Bankowi Żywności w Koninie, Zakładowi Stolarskiemu Andrzej Płuciennik w Radolinie za udzielone wparcie rzeczowe oraz członkom Stowarzyszenia i wolontariuszom za pomoc w organizacji imprezy.

Karolina Kasprzak