Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Bezapelacyjnym sukcesem zakończyła się ekologiczna akcja pod hasłem „Zabierz mnie nad rzekę Wartę” organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Tradycja z Węglewa- Kolonii. Partnerami w realizacji tego szczytnego przedsięwzięcia zostali: Dom Kultury w Golinie, Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA” oraz Rodzinne Rajdy Rowerowe z Goliny. Honorowy patronat nad akcją objął Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński.
Pokaźna grupa osób, którym leży na sercu ekologia spotkała się 7 czerwca 2020 roku, by posprzątać brzegi Warty na terenie gminy Golina. Tym samym, jako jedyni w Polsce, dołączyliśmy do międzynarodowego projektu pod nazwą „River Cleanup World”. Tego samego dnia 270 drużyn 124 rzek i 39 krajów na sześciu kontynentach wyruszyło, by podejmować działania ekologiczne wzdłuż rzek, oczyścić ich brzegi i zwrócić uwagę na problem zaśmiecenia wód. Bardzo się cieszymy, że mieszkańcy gminy Goliny dołączyli do tego grona. Po ciężkiej pracy nie zabrakło integracji i dobrej zabawy przy pysznym poczęstunku. Bardzo gorąco dziękuję uczestnikom za udział w akcji „ River Cleanup World” W akcji wzięło udział około 40 osób jest to wielki sukces jak na tak krótki okres od ogłoszenia akcji. Już dzisiaj gorąco zapraszam do następnych akcji, które systematycznie będą się odbywały na terenie naszej gminy Golina.
Organizatorzy dziękują sponsorom: Studiu Art. SiS, Domowi Kultury w Golinie oraz Masarni „Wiesław Bartczak”.

Stanisława Jasiczek