Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

 

 

Projekt zakłada  zaangażowanie społeczności lokalnej do wspólnej lekcji poszanowania środowiska. Celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz  negatywny wpływ na środowisko.

 Jak wiadomo, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, są domem dla ptaków. Potrzeba ich sadzenia jest ogromna, dlatego też w ramach podsumowania  pierwszego etapu projektu "Międzypokoleniowo z ekologią na wesoło" uczniowie ze z terenu gminy Golina wkopali w swoich  szkolnych ogródkach  symboliczne drzewko. Rośliny na ręce dyrektorów przekazała  Prezes Stowarzyszenia "Razem dla Goliny" Żanetta Matlewska.  Dzieci wzięły również udział w 27. Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata", robiąc porządek w swoim najbliższym otoczeniu.

Serdecznie zapraszamy na drugi etap projektu "Międzypokoleniowo z ekologią na wesoło", który odbędzie się 3 października 2020 roku . W jego ramach zorganizujemy rajd rowerowy pod hasłem "Z EKOLOGIĄ MI PO DRODZE" połączony z piknikiem ekologicznym na Stadionie Miejskim w Golinie. Atrakcji nie zabraknie. Organizatorzy przewidzieli konkursy i quizy ekologiczne oraz zabawy dla całych rodzin.

                                            

                                                                                             Karolina Kasprzak