Piątek, 31 marzec. Imieniny Balbiny i Gwidona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Boże Narodzenie  to najpiękniejsze i najbardziej rodzinne polskie święta- czas nie tylko głębokich przeżyć religijnych, lecz także okazja do rozmów oraz spotkań. W niedzielne popołudnie 15.12.2019 roku  do wspólnego stołu zaprosił mieszkańców  gminy Golina burmistrz Mirosław Durczyński. Golinianie nie zawiedli swego włodarza, licznie pojawiając  się w pięknie udekorowanej sali OSP.  W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych, działacze lokalnych organizacji społecznych  oraz  księża z okolicznych parafii. Burmistrz powitał  gości, składając im najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i odczytania ewangelii. Na stołach królowały  przepyszne pierogi oraz barszcz z uszkami.  Biesiadzie towarzyszyło radosne kolędowanie wspólnie z golińskim chórem Wokaliza.

Bardzo duża frekwencja na tej uroczystości była dowodem na to, że takie biesiady są mieszkańcom potrzebne. Wpisały się więc one na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez gminę Golina .

Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński serdecznie dziękuje mieszkańcom gminy Golina, którzy wzięli udział w  III  Golińskim Spotkaniu Bożonarodzeniowym.

 Relacja Telewizji TTR

Relacja Portalu Lm.pl