Sobota, 23 wrzesień. Imieniny Tekli i Bogusława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

W Gminie Golina trwają szkolenia realizowane w ramach projektu „Ja w Internecie”.

Odbyły się już szkolenia w zakresie tematycznym „Moje finanse i transakcje w sieci", dzięki którym osoby uczestniczące w nich nabyły wiedzę w zakresie zarządzania kontem bankowym, dokonywania płatności przez Internet, rezerwowania biletów, korzystania z usług e-administracji. Nadal trwają szkolenia z zakresu "Rodzic w sieci",w ramach których uczestnicy dowiadują się jak chronić dzieci przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z internetu. Ponadto jest jeszcze możliwość zapisania się na spotkania z zakresu "Kultura w sieci" dzięki którym zostaną Państwo zapoznani z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek kultury i sztuki. Podczas spotkań w temacie "Tworzę własną stronę internetową" odbiorcy dowiedzą się w jaki sposób założyć i prowadzić własną stronę internetową, uzyskają informacje nt. prawa autorskiego oraz wykorzystania materiałów w sieci.  "Działam w sieciach społecznościowych" to szkolenie przeznaczone dla osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę w zakresie funkcjonowania
w mediach społecznościowych zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. " Mój biznes w sieci"  skierowany jest do mieszkańców, którzy pragną otworzyć i rozwinąć swoją działalność gospodarczą w Internecie. Zapraszamy także do zapisywania sie na moduł "Rolnik w sieci", który dedykowany jest rolnikom chcącym wypełniać wnioski o dopłatę za pomocą sieci internetowej.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w szkoleniach. Zapisy można dokonywać w Urzędzie Miejskim w Golinie (pok. 3.3) lub w Bibliotece Publicznej w Golinie.