Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Poznajemy Dolinę Warty III

Spływy kajakowe to jeden z najciekawszych sposobów spędzania czasu nad wodą i jednocześnie świetny pomysł na zwiedzanie okolicy. Wiedzą o tym doskonale członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”, którzy zorganizowali już trzeci spływ pod hasłem „Poznajemy Dolinę Warty”.  20. śmiałków wyruszyło 25 sierpnia 2019 roku  o 10.00 z Lądu do Pyzdr. Najstarszy uczestnik miał 49 lat , najmłodszy 8.

Warta to rzeka przepływająca przez malownicze okolice, objęte ochroną ( Wielkopolski Park Krajobrazowy). Jej koryto prowadzi przez pastwiska, łąki, trzciny, tereny podmokłe, lasy, gęste zarośla.

Podczas spływu jego uczestnicy  podziwiali nie tylko piękną roślinność wzdłuż koryta rzeki, ale również zabytkowy pałac i kościół w Ciążeniu.  O godzinie 13.00 wszyscy uśmiechnięci dotarli do Pyzdr. Po powrocie autami do Radoliny, spotkali się w miejscowym parku, by spędzić miło czas przy ognisku i posilić się własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.

Nie jest to ostatni spływ organizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi „NASZA RADOLINA”.

Tekst: Karolina Kasprzak