Poniedziałek, 06 luty. Imieniny Doroty i Tytusa.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Święty Augustyn napisał kiedyś: „Ten kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Właśnie te słowa znalazły swoje odzwierciedlenie w koncercie:„Maryjny, chóralny październik w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach”, zorganizowany 20 października 2019 r. przez Dom Kultury w Golinie, Chór „Consolare” oraz proboszcza z Kawnic - ks. Janusza Tokarczyka SDB.

Wystąpiły wtedy chóry ziemi konińskiej: „Lutnia” z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, „Soli Deo” z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Koninie, „Oremus” z parafii pw. św. Stanisława Bpa w Kramsku oraz „Consolare” z Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia z Kawnic.

Artyści zaprezentowali mieszany tematycznie repertuar ze szczególnym uwzględnieniem tego poświęconego Matce Bożej. Wśród utworów nie zabrakło: „Bogurodzicy”,„Ave Maria”czy pieśni „Idźmy tulmy się jak dziatki” i „Matko Pocieszenia”.

Na zakończenie muzycznego spotkania, wszyscy śpiewacy oraz dyrygenci zostali nagrodzeni gromkimi brawami wszystkich zgromadzonych w kawnickim kościele (w tym przez burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego). Ponadto za swój udział w przeglądzie otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe statuetki.

Wspomniany wyżej koncert dofinansowany z środków Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019” przyczynił się na pewno do wzmacnianie tradycji regionalnego śpiewania i wielopłaszczyznowej integracji środowiska muzycznego. Wszystko to dla chwały Bożej…

Przemysław Ciesielski