środa, 22 styczeń. Imieniny Anastazegoi .
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

ZAWIERZYĆ MIŁOSIERDZIU BOŻEMU...

U św. s. Faustyny

25 września 2002 r. ówczesny biskup włocławski Bronisław Dembowski ustanowił w Świnicach Warckich (dekanat uniejowski) Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny Kowalskiej.

Wzorem minionego roku na zakończenie „Białego Tygodnia” (10 czerwca 2017 r.), dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej (na co dzień uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Przyjmie) wraz z katechetką s. Laurencją Chodźko CSDP i swoimi rodzicami udały się właśnie do tego otoczonego kultem miejsca.

W Świnicach Warckich trzecioklasiści podziwiali zabytkowy kościół parafialny pw. św. Kazimierza Królewicza. Wzięli udział w uroczystej Mszy św., na początku której przywitał ich serdecznie kustosz tamtejszego sanktuarium - ks. Janusz Kowalski. Koncelebrowaną Eucharystię sprawowali golińscy duszpasterze: proboszcz - ks. dziekan Andrzej Urbański, ks. prałat Marian Górski i wikariusz - ks. Artur Kazecki.  Później pierwszokomunijni modlili się w nowej części świątyni. Tam odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego i wysłuchali prelekcji Siostry Matki Bożej Miłosierdzia o życiu i posłudze św. Faustyny. Następnie grupa z Goliny udała się do pobliskiego Głogowca, w którym to mieści się dawny dom Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymka do Świnic Warckich na pewno była dla młodych wielkim przeżyciem duchowym. Pomogła w zobaczeniu miejsc wiążących się ze świętą, która ułatwiła światu poznanie i zrozumienie prawdy o nieograniczonym Miłosierdziu Bożym. Nie wahajmy się zatem powtarzać za s. Faustyną: „Jezu ufam Tobie”.

W dodatku...

W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki udali się do Uniejowa. Tam urzekła ich czternastowieczna gotycka kolegiata pw. św. Floriana, z historią której zapoznał ich tegoroczny neoprezbiter – ks. Patryk Sękowski, przy okazji animując dzieci do wspólnej modlitwy i śpiewu.

                                                                                                                            Przemysław Ciesielski