Piątek, 14 maj. Imieniny Bonifacego i Dobiesława.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

                        Wielkie serca golinian zaczarowały  „Baśniowy Dworek"                      

 

Pożar Przedszkola „ Baśniowy Dworek" w Golinie pokazał jakie pokłady dobra tkwią w ludziach. Natychmiast po przykrym incydencie ruszyła „ lawina pomocy". Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Golinie zorganizowały zbiórkę zabawek, która okazała się wielkim sukcesem.

Wieść o pożarze rozniosła się błyskawicznie, zaczęły napływać wymierne dowody  wsparcia  nie tylko z regionu, ale także z całej Polski.

Wielkie serce okazał m.in. Wojciech Brzozowski „ Brozi", iluzjonista z Poznania, że chętnie przyjedzie do nas ze swoim show, a całkowity dochód z występu przekaże na potrzeby przedszkola.

W niedzielne popołudnie -16 października - Brozi zabrał licznie zgromadzoną publiczność w podróż do niezwykłego świata  magii . Mogliśmy podziwiać m.in. znikające gołębie oraz  pojawiające się  znikąd przedmioty.

Wojciech Brzozowski  oczarował wszystkich -małych i dużych - nie tylko prezentowanymi przez siebie sztuczkami, ale także swoją osobowością oraz umiejętnością znakomitego nawiązywania kontaktu z ludźmi.

Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie Żanetta Matlewska, Dyrektor Domu Kultury w Golinie Damian Ciesielski oraz Dyrektor Przedszkola „ Baśniowy Dworek" Monika Łasińska składają wyrazy wdzięczności Wojciechowi Brzozowskiemu za poświęcony czas , a wszystkim Państwu  serdecznie dziękują za obecność  w niedzielne popołudnie  i  wszelką okazaną  pomoc.

                                                                                                 Karolina Kasprzak

 

1

2

3

4

5  6