Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Słoneczny Rajd Nordic Walking

Słoneczne popołudnie pierwszego dnia maja postanowiliśmy spędzić na sportowo. Na rajd nordic walking i bieg miało ochotę 20 osób. Łąki pachniały i kwitły. Tak pięknie jest tylko w maju. Podążyliśmy do Węglewa, gdzie w Muzeum Rzemiosła Artystycznego p. S. Jasiczek odpoczywaliśmy przed powrotną drogą. Gospodyni przygotowała śpiewniki z pieśniami patriotycznymi i biesiadnymi.

Nie można było nie skorzystać z zaproszenia do wspólnego śpiewania. Bez akompaniamentu ale z zaangażowaniem śpiew rozbrzmiewał wokół ogniska. Miejsca takie jak Muzeum Rzemiosła Artystycznego to spotkanie kultury, sztuki ludowej, historii i relaksu. Trzeba je upowszechniać.

 Piknik upłynął w miłej i swobodnej atmosferze. Wracaliśmy do domów po spotkaniu ludzi podobnym sobie i z pasją. W sumie pokonaliśmy ponad 10km. Najmłodszą uczestniczką była Oliwia, dzielnie dobiegła całą trasę. Dziękujemy wszystkim za udział. Hani ciasto drożdżowe jak zawsze było pyszne. Twaróg p. Stasi zebrał zasłużone pochwały. Zapraszamy za rok!

 

1

2

3