Czwartek, 09 luty. Imieniny Cyryla i Apolonii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

JESTEŚMY MISTRZAMI WIELKOPOLSKI

 

W piątek 10 kwietnia  uczestniczyliśmy w rozgrywkach na kolejnym szczeblu „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", które odbywały się w Grodzisku Wielkopolskim. W finale województwa wielkopolskiego zagrały 22 zespoły, które wcześniej zwyciężyły w etapie powiatowym. W grupie z Poznaniem, Piłą oraz ze Święciechową poradziliśmy sobie wspaniale wygrywając dwa mecze i remisując ze szkołą sportową z Poznania. O zwycięstwie w grupie decydowały bramki, tak więc wiadomo było, że awans do ćwierćfinału stał się faktem. Poznań też awansował, ale losowanie sprawiło, iż z tą drużyną moglibyśmy się spotkać dopiero w finale. Pierwszy mecz z Szczodrzykowem po bardzo zaciętej i nerwowej grze wygraliśmy 3:2. W półfinale pokonaliśmy 2:0 zespół dziewcząt z Kalisza i tu również nasze zawodniczki udowodniły, że zasłużyliśmy na finał. A w finale niespodzianka! Drużyna z Poznania, ta z którą w grupie zremisowaliśmy 3 do 3. Mecz zaczął się bardzo nerwowo, ale to nasze dziewczyny zaczęły strzelać gole jako pierwsze i  po chwili  było 3:0. Ale przeciwniczki odpowiedziały 1 bramką i pomimo, że stało się to w pierwszej połowie, wynik dotrwał do końca meczu. Co działo się po końcowym gwizdku trudno sobie wyobrazić! OGROM SZCZĘŚCIA I RADOŚCI... Dla nas gra finale to ogromny sukces, ale zdobycie Mistrzostwa Wielkopolski to pierwszy taki wynik historii naszej szkoły i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Mieliśmy Wicemistrzostwo Wielkopolski z chłopcami w 2004 roku, 3 miejsce dwukrotnie z dziewczynkami w 2011 i 2013 w  Turnieju „Tymbarka" i Turnieju im. Marka Wielgusa oraz kilka razy byliśmy w pierwszej dziesiątce Wielkopolski. Ale ten sukces przyćmił wszystko, gdyż nagrodą jest wyjazd na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie i możliwość oglądania meczu finałowego Pucharu Polski między Lechem Poznań a Legią Warszawa. Przed finałem w Warszawie dobre humory nam dopisują, naszym celem jest wzmocnienie gry defensywnej i jesteśmy pozytywnie nastawieni przed kolejnym etapem. Wyjeżdżamy 30 kwietnia a wracamy 2 maja. Co to się stanie jak zostaniemy Mistrzami Polski?

Naszą szkołę reprezentowały Ławniczak Katarzyna, Wojaczyk Katarzyna, Matuszak Sandra, Chojnacka Anna, Przybylska Marta, Sławska Wiktoria, Rybarczyk Weronika, Młynarska Marta, Słowińska Majka, Krakowska Dominika. Statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymała Kasia Ławniczak  z 17 trafieniami do bramki przeciwników.

D.Kuszyński

 

1

2

3

4

5