Wtorek, 27 luty. Imieniny Gabriela i Anastazji.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 Letni Międzynarodowy Obóz MDP

OSP w Starym Mieście w dniach 16-19 lipca  zorganizowała po raz VIII obóz przetrwania. Po raz drugi w formie wędrownej. Udział w nim wzięła młodzież z powiatu Konińskiego, Tureckiego i gminy Godów oraz z miasta Mittenwalde (Niemcy). Obóz rozpoczął się od pokazu ratownictwa technicznego i medycznego w wykonaniu OSP Tuliszków, a następnie przeprowadzono liczne zadania sprawnościowe m.in. nalewanie wody do węża strażackiego na czas, rzut wężem do celu, ratownictwo medyczne RKO, cięcie drewna piłą ręczną, przeprawa linowa na rzece Powa, nauka wiosłowania na łodzi płaskodennej, rozwinięcie linii gaśniczych i symulacja gaszenia pożaru w lesie.

Niewątpliwą atrakcją dla młodzieży było spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy przekazali informacje na temat szkodliwości zażywania tzw. dopalaczy. Młodzież miała również okazję zapoznać się z technikami wykrywania śladów linii papilarnych czy znajdowania substancji szkodliwych przy użyciu psa.

Uczestnicy obozu, aby być pełnoprawnymi obozowiczami musieli przejść tzw. chrzest obozowy z wieloma atrakcjami. Młodzież podzielona była na drużyny, a w zmaganiach tych najlepsza okazała się MDP OSP Spławie, drugie miejsce zajęła drużyna z Radoliny, a trzecie młodzież z Łazisk gm. Godów. Uczestnicy mogli zwiedzić nowo powstający skansen w miejscowości Bicz. Wieczorami wszyscy mogli korzystać z boisk sportowych, a także wziąć udział w dyskotece. Nocleg zapewniły Zespół Szkół w Tuliszkowie, Gimnazjum w Starym Mieście i strażnica w Liścu Wielkim.

W ciągu 4 dni, młodzież przeszła łącznie aż 26 km. Obóz ten mógł się odbyć dzięki Polsko Niemieckiej Wymianie Młodzieży oraz Samorządom Gmin Golina, Stare Miasto,  Tuliszków, Kramsk i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

A.Piaskowska

1

2

3

4

5

6

7

11

12

13

14

16

17

18

19

20