Czwartek, 30 marzec. Imieniny Amelii i Jana.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

„Wielkie granie w pomaganie" po raz 23.

Jak to się zaczęło?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została założona w Warszawie 2 marca 1993 roku przez Jerzego Owsiaka, Lidię Niedźwiedzką-Owsiak, Bohdana Maruszewskiego, Piotra Burczyńskiego, Pawła Januszewicza, Waltera Chełstowskiego oraz Beatę Bethke. Pierwotnie akcję  zapoczątkował  magazyn BRUM TOP - piątkową audycją programu III PR prowadzoną przez Jerzego Owsiaka. Pomysł założenia fundacji zrodził się 3 stycznia 1993 po udanej kweście  zainicjowanej przez Owsiaka w muzycznym programie emitowanym przez drugi kanał Polskiej Telewizji  pt. „Róbta co chceta", znanym również pod nazwą „Kręcioła" Pieniądze otrzymał  Oddział Kardiochirurgii Dziecięcej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Uwieńczeniem tego happeningu był finał całej akcji, zorganizowany w studiu TVP2 w Warszawie i wyemitowany przez tę stację.

11 stycznia 2015 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty trzeci. W Golinie również wiele się działo ! Czterdziestu ośmiu wolontariuszy, pod opieką nauczycieli: Lindy Kalinowskiej-Plewczyńskiej, Hanny Pawłowskiej, Justyny Sieczkowskiej, Eweliny Piaskowskiej, Beaty Staszak,  Aldony Olesiak i Piotra Jabłońskiego wyszło na ulice naszego miasta, by kwestować na zakup  specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 Do akcji włączyło się blisko 10 uczestników marszobiegu Klubu  Biegacza Wartko, którzy wyruszyli na trasę ulicami Goliny. W ten sposób zebrali datki w wysokości 65 zł.

Również miejscowi radni udowodnili, że mają gorące serca, przekazując na rzecz Orkiestry 800 złotych.

Od godziny 10:00 w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Golinie odbywał się Charytatywny Turniej Piłki Halowej, w której wzięło udział dziesięć drużyn.  Zawody zostały przeprowadzone pod okiem nauczycieli: Daniel Kaczana oraz Piotra Jabłońskiego. W wyniku rozgrywek I miejsce zajęła drużyna:   KNT SQUAD II miejsce zajęła drużyna: TRANS DRUK  III miejsce zajęła drużyna: ZRYW DĄBIE. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy uczestnictwa.  Opiekę medyczną zapewnił Michał Witkowski. Dochód z turnieju powiększył sumę finału WOŚP w Golinie.

Ponadto o godz. 9:00 odbyła się w Domu Kultury w Golinie Gra Miejska - Golina Pomaga. W zabawę zaangażowało się 20 uczestników. Oczywiście dochód z gry został przeznaczony na WOŚP w Golinie.

O godzinie 17:00  w siedzibie domu kultury  rozpoczął się 23. Finał. Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z placówek oświatowych: przedszkolaki z Baśniowego Dworku w Golinie prowadzone pod kierunkiem Marii Walczyńskiej i Justynę Urbaniak- Nowak, Zespół Allegro prowadzony przez Alinę Król, Zespół Justyny Szczot ze Szkoły Podstawowej w Golinie oraz Czerwone Korale pod kierunkiem Liliany Czajkowskiej.  Publiczność, będąc pod wrażeniem zaangażowania artystów,  nagrodziła ich  występy brawami. Równie ciepło została przyjęta młodzież z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie: Kabaret Identico zaprezentował trzy skecze: taniec, linie lotnicze oraz zaprezentowała się Agata Sieczkowska z repertuarem piosenek Maryli Rodowicz  i Katarzyna Szubińska.

Następnie nadszedł czas na niebywałe  emocje,  rozpoczęła się bowiem licytacja atrakcyjnych gadżetów przekazanych na szczytny cel przez  golińskich mieszkańców a także  przedsiębiorców. Można było zdobyć m.in. popiersie oraz obraz olejny króla Kazimierza Wielkiego, powieści dla dzieci i młodzieży, ze specjalną dedykacją od ich autorów, ofiarowane przez Bibliotekę Publiczną w Golinie, tort,  karnety na zabiegi pielęgnacyjne w miejscowych salonach piękności, kosmetyki przekazane przez firmę Oriflame oraz wiele innych cennych gadżetów.

Ponadto na scenie zaprezentował się zespół „Video Star" prowadzony pod kierunkiem Artura Wieczorka oraz Orkiestra Dęta OSP Golina działająca przy Domu Kultury w Golinie, która rozgrzała serca publiczności i ich występ został przyjęty gromkimi brawami. .

Do kwesty na  szczytny cel po raz  kolejny przyłączyła się  Biblioteka Publiczna w Golinie. Zorganizowaliśmy kiermasz, na którym można było nabyć książki  za symboliczny grosik. W ofercie znalazły się powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz pozycje z literatury niebeletrystycznej. Ponadto na „Kiermaszu" było można zakupić lampiony szczęścia. Z kiermaszu uzbierano 500 zł.

Dzięki hojności wszystkich ludzi dobrego serca sztab w Golinie zebrał  8586,31 zł. Koncert poprowadził dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski. Dziękujemy tym, którzy wsparli naszą akcję i zapraszamy za rok. SIE MA!

Serdeczne podziękowania dla Pana Prezesa Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska" za ufundowanie bułek dla wolontariuszy oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli goliński finał WOŚP. 

 

1

2

3

4

5

6

7

9