Poniedziałek, 06 luty. Imieniny Doroty i Tytusa.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

 

Dom Kultury w Golinie - Dzień Kobiet

 

Coś dla ciała, coś dla ducha ....

 

Dzień  Kobiet jest dla pań doskonałym pretekstem do tego, by pomyśleć o sobie, o swojej urodzie, zdrowiu, rozwijaniu pasji i zainteresowań. Najciekawszymi sposobami spędzania wolnego czasu, „poszerzania horyzontów" są;  podróże, interesująca książka oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.

         W  późne piątkowe  popołudnie 6 marca przy wypełnionej sali wokalista Natalia Piechowiak zabrała publiczność do  nastrojowego świata muzyki utworów aktorskich oraz operetkowych. Usłyszeliśmy m.in. Milordzie, Ta mała piła dziś, Ja się boje sama spać, Z kim Ci tak będzie  źle jak ze Mną, Habanera, Przetańczyć całą noc, Usta milczą, Kto me usta całuje ten śni oraz wiele innych.

 

Natalia Piechowiak jest  studentką I roku IIst. na wydziale wokalno-aktorskim u Pani prof. dr hab. Antoniny Kowtunow w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych m. in.: Mistrzowski kurs prof. Beato Redo- Dobber w Łodzi,  Mistrzowski kurs prof. Andrzeja Żarneckiego w Łodzi, Mistrzowski kurs prof. Matjaza Robavsa w Poznaniu.

 

Ponadto odbył się wernisaż fotografii Jolanty Urszuli Rapusty. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Kobiet z pasją". Prezentowana wystawa nosi tytuł „Peru - spełnienie marzeń - wyprawa na własną rękę".

Z opowieści pani Urszuli dowiedzieliśmy się jak najlepiej zorganizować podróż, aby zaoszczędzić na wydatkach, jak codziennie wyznaczać trasę poprzez wymianę maili z przewodnikiem, również metoda nauki języka hiszpańskiego wzbudziła zainteresowanie słuchaczy.

Pokaz slajdów ukazał nam życie mieszkańców Peru. Większość z 800 zdjęć podróżniczka zrobiła sama, wybierając do prezentacji kilkadziesiąt najważniejszych. Codzienność Peruwian wygląda spokojnie i kolorowo. Etniczne stroje, wyroby rękodzielnicze, nawet slumsy w Limie odznaczają się kolorem na tle miasta.

Tubylcy zachwycają turystów sposobem bycia, oryginalnymi pokazami czy paradami w sobotnio- niedzielne popołudnia. Nawet brak elektryczności w wioskach nie stanowi przeszkody we wspólnym spędzaniu czasu.
Osobliwości Peru najlepiej oglądać o właściwej porze dnia, pokonując często kilkunastogodzinne odległości nocami. Zresztą- jak zaznacza pani Urszula- może to i lepiej. Podróżnik nie przeraża się wówczas widokiem przepaści, ciągnących się wzdłuż dróg, którymi jeżdżą psujące się co i rusz autokary.

 

          Po koncercie  oraz prezentacji zdjęć panie powędrowały do stoiska firmy Avon gdzie mogły zakupić zarówno kosmetyki jak i  biżuterię, z czego niezwykle chętnie korzystały. Potem organizatorzy zaprosili  wszystkich na poczęstunek. Można było skosztować znakomitej  kawy i herbaty , a także pysznych słodkości. Nie zabrakło również  życzeń od Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego. Uroczystość przebiegła w miłej, sympatycznej atmosferze.

1

2

3

4