Czwartek, 18 lipiec. Imieniny Kamila i Szymona.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Z książką na walizkach, czyli II Wielkopolskie  Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami 2018


W dniach 25-27 kwietnia w ramach akcji czytelniczej „Z książką na Walizkach –  Na końcu języka!” organizowanej z okazji II Wielkopolskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami na zaproszenie Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie - Żanetty Matlewskiej przybyli znani i lubiani autorzy książek dla dzieci: Dorota Cembrzyńska-Nogala, Małgorzata Strękowska-Zaremba i Katarzyna Wasilkowska.

Dorota Combrzyńska-Nogala spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Natomiast Małgorzata Strękowska-Zaremba odwiedziła  uczniów z klas III-VI  ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie..

 

Zaś Katarzyna Wasilkowska przybyła do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach.

Wszystkim spotkaniom towarzyszył konkurs plastyczno-literacki pod hasłem „Na końcu języka!” na najpiękniejszą ilustrację do utworów przybyłych autorek. Po długim namyśle pisarki postanowiły na każdym spotkaniu wybrać po 3 prace. W nagrodę uczniowie: ze szkoły podstawowej w Radolinie (Patrycja Szymczak, Wiktoria Domagała, Kamila Król), ze szkoły w Przyjmie (Dawid Masłowski, Eryk Kasprzyk, Maja Wojtaszewska) oraz ze szkoły w Kawnicach (Maja Karnicka, Adrian Górniak oraz Filip Szymczak)  otrzymali książki z autografem. Natomiast zwycięskie prace: Patrycji Szymczak, Mai Wojtaszewskiej, i Mai Karnickiej wezmą udział w II etapie konkursu.

Akcja „Z książką na walizkach” ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie nawyku systematycznego czytania, rozwijanie zainteresowań literackich, a przede wszystkim zachęcenie do czytania jak największej liczby młodych odbiorców z naszego regionu.

Anna Nawrocka