środa, 29 listopad. Imieniny Błażeja i Saturnina.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News


Przyrodniczo, kulturalnie, historycznie dla Niepodległej z Radoliną

Decoupage to świetna zabawa !

            Ten, kto myśli, że świetlica wiejska w Radolinie  jest rzadko wykorzystywana , bardzo się myli. To właśnie tam Wielkopolskie Stowarzyszenie Odnowy Wsi " NASZA RADOLINA" organizuje wszelakiego rodzaju zajęcia i spotkania dla mieszkańców. 10.10.2018 roku zaprosiliśmy 38 osób ( w tym 20. uczniów miejscowej szkoły podstawowej wraz z nauczycielami ) na warsztaty zdobienia metodą decoupage pod hasłem " Kulturalnie z Radoliną ", które odbyły się w ramach realizacji projektu „Przyrodniczo, kulturalnie, historycznie dla Niepodległej z Radoliną, dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

            Uczestnicy pod kierunkiem Edyty Jachnik, instruktora z Domu Kultury w Golinie, w wielkim skupieniu uczyli się nowej dla nich techniki, podczas zdobienia drewnianych krążków oraz szkatułek znalazł się czas na rozmowy, żarty itp.   Organizatorzy zajęć zadbali także o coś dla ciała, wszyscy chętnie zajadali pyszne ciastka, popijając napoje.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich radolinian do wzięcia udziału w akcji sadzenia 30. klonów czerwonych na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaczynamy 20 października o godzinie 10.00 .