Czwartek, 09 luty. Imieniny Cyryla i Apolonii.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

Poświęcili „ Tydzień dla Ziemi” i…. posprzątali park

 

 Zasoby naturalne, takie jak choćby czyste powietrze, woda pitna albo żyzna gleba, nie są niewyczerpane. Mieszkańcy Radoliny i sąsiadujących z nią wiosek pamiętają o tym doskonale, o czym mogliśmy się przekonać podczas „Tygodnia dla Ziemi” – wspólnych  działań organizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi przypadającego 22 kwietnia.  

Nad przebiegiem przedsięwzięcia czuwał  Radny Rady Miejskiej w Golinie Krzysztof Szymański.  Już od 17 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie wraz z  nauczycielami i panią dyrektor Aliną Kozłowską , mieszkańcy sołectw Radolina, Sługocinek, Barbarka oraz Myślibórz , a także członkowie „Wielkopolskiego Stowarzyszenia Odnowy Wsi „Nasza Radolina” i sam Krzysztof Szymański wyposażeni w mnóstwo worków, wyruszyli do parku w Radolinie, by ochoczo zabrać się za jego porządkowanie. Radny Krzysztof Szymański krótko i przystępnie wyjaśnił zasady sortowania  śmieci, prosząc jednocześnie, by podczas sprzątania od razu segregować odpadki.  Wszyscy pracowali  w pocie czoła do późnych godzin, ale byli niezwykle zadowoleni  z efektów.

                        19 kwietnia w sukurs porządkującym przybyła koparka, którą udostępniono dzięki uprzejmości Burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego. Po wyrwaniu wszelkich krzaków i chaszczy, przyszedł czas na posadzenie nowych drzewek i pięknych kwiatów.

24 kwietnia na uczniów czekała nie lada niespodzianka. W dowód wdzięczności  za wzięcie udziału w „ Tygodniu dla Ziemi”  radny Krzysztof Szymański zorganizował dla nich ognisko,  podczas  którego  mogli się do woli raczyć pysznymi, własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami w czystym już parku.

            W tegorocznej  akcji  uczestniczyło 80. dzieci oraz 50. dorosłych. Tak wielka frekwencja to dowód na to, że ekologia leży mieszkańcom Radoliny, Sługocinka, Barbarki oraz Myśliborza  na sercu.

             Radny Krzysztof Szymański, a także mieszkańcy Radoliny, Sługocinka, Barbarki oraz Myśliborza   serdecznie dziękują Burmistrzowi Goliny Mirosławowi Durczyńskiemu za wszelką pomoc i współpracę.

                                      

                                                                                  Karolina Kasprzak