Czwartek, 19 wrzesień. Imieniny Januarego i Konstancji.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Biuletyn Informacji Publicznej Biuro Obsługi Mieszkańca Gminne Centrum Informacji
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

  1 czerwca 2019 roku Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie  udzieliła gościny uczestnikom 40 Rajdu PTTK. Rajd odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina iBurmistrza Gminy Goliny. Sponsorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Koninie, Burmistrz Goliny, GKRPA w Golinie, Bank Żywności w Koninie, Konspol Bis w Słupcy, Stowarzyszenie „Nasza Radolina”, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Radolinie.

To w szkole w Radolinie, położonej w malowniczej nadwarciańskiej pradolinie, znajdującej się nieopodal zabytkowego parku była meta 40. Rajdu dla Dzieci.

Wczesnym rankiem ponad 220 dzieci z konińskich szkół podstawowych (SP1,SP3,SP12,SP15) oraz ze szkół w Sławsku, Kawnicach, Golinie i Radolinie przemierzyło trasy 40 Rajdu dla Dzieci PTTK Konin. Trasy piesze i rowerowe prowadziły wśród malowniczych zakątków gminy Golina, zachwycając każdego uczestnika pięknym krajobrazem.Trasy piesze wiodły z Kraśnicy do Węglewskich Holendrów, z Kolna do Myśliborza oraz z Myśliborza do Radoliny.  Każdy odcinek rajdu miał swych przewodników, którzy opowiadali o historii zwiedzanych miejsc, jak chociażby o zabytkowym cmentarzu i kościele w Myśliborzu, czy przepięknym parku z pomnikami przyrody, znajdującym się nieopodal szkoły.

Trasę rowerową wiodąca przez przeprawę promową w Sławsku prowadzili uprawnieni do kierowania ruchem, a WORD Konin wyposażył uczestników rajdu rowerowego  w elementy odblaskowe.

            Około godziny 11.00 wszyscy uczestnicy 40 Rajdu dla Dzieci spotkali się na mecie  w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie. Do uczestników rajdu dołączyli kajakarze ze spływu „Gmina na Kajakach” zorganizowanego przez  Stowarzyszenie „Nasza Radolina” przy udziale radnego Rady Miejskiej w Golinie Pana Krzysztofa Szymańskiego.

Gości bardzo serdecznie powitali: komandor rajdu Dariusz Wąchnicki z Klubu Turystycznego PTTK w Koninie oraz dyrektor szkoły Alina Kozłowska, którzy  jednocześnie zaprosili uczestników na przygotowany przez Stowarzyszenie „Nasza Radolina”, rodziców i pracowników szkoły posiłek oraz do wspólnej zabawy. Rajdowi patronowały krasnoludki, bohaterowie utworu Marii Konopnickiej, patronki szkoły. W role krasnoludków wcieliły się przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Radolinie, które wykonały piosenkę „My jesteśmy krasnoludki". Muzycznym przebojem rajdu była piosenka „Czterdzieści lat minęło”.

            Na dzieci czekało moc atrakcji: wata cukrowa, lody, gry i zabawy rodzinne, konkurencje sportowe, konkursy, między innymi plastyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego temat przewodni brzmiał: „Moje wrażenia, widoki, krajobrazy
z trasy”. Okazało się, że nawet żar lejący się z nieba nie był przeszkodą do zaprezentowania przez uczestników swych plastycznych zdolności. Kultową zabawą okazała się wymyślona
40 lat temu „Wędka Szczęścia” zorganizowana przez PTTK w Koninie. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs krajoznawczy i drużynowy, którego laureatami została reprezentacja Szkoły Podstawowej im. K.Makuszyńskiego w Sławsku, zdobywając nagrodę Starosty Konińskiego. Atrakcją imprezy był również pokaz sprzętu gaśniczego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Golinie.

Prezes PTTK Oddziału w Koninie Andrzej Łącki pogratulował zwycięzcom konkursów i podziękował wszystkim za udział oraz zaangażowanie w przygotowanie
40 Rajdu dla Dzieci.

W rajdzie uczestniczyli również zdobywcy odznaki regionalnej „Turysta Ziemi Konińskiej”, wielopokoleniowe rodziny, z których najliczniejszą była rodzina Grobelnych ze Sławska, oraz najmłodsi milusińscy. Weterani rajdu sięgali pamięcią do wspomnień, bowiem pierwszy Rajd dla Dzieci odbył się do Kazimierza Biskupiego, a jego pomysłodawcą był p. Roman Kwaśniewski.

40 Rajd dla Dzieci, którego organizatorami byli: Klub Turystyczny PTTK w Koninie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Radolinie oraz Stowarzyszenie „Nasza Radolina”, był okazją do lepszego poznania malowniczych zakątków Gminy Golina, nawiązania nowych znajomości i wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

    

  

   

  

  

    

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Wrzesień 2019
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
  Wrzesień 2019