Niedziela, 24 wrzesień. Imieniny Gerarda i Teodora.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News

GOLINA ZWYCIĘŻYŁA PODCZAS XIX POWIATOWEJ SPARTAKIADY LZS


XIX Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się  27 i 28 maja 2017 r. w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.
 
W zmaganiach rywalizowali sportowcy z 6 gmin powiatu konińskiego: Golina, Rychwał, Rzgów  Stare Miasto, Sompolna i Wilczyna. Przedstawiciele drużyn współzawodniczyli w grach zespołowych, konkurencjach rekreacyjnych oraz rodzinnych.
 
 

Klasyfikacja ogólna  gmin XVII Letniej Powiatowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego

I miejsce gm. Golina

 II miejsce gm. Rychwał 
III miejsce gm. Stare Miasto
 

 

W poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach Gminę Golina reprezentowali:
 
1) gry zespołowe:

- piłka nożna kobiet
I miejsce gm. Golina ( Paulina Kwitowska, Sandra Łukomska, Andżelika Matuszak, Katarzyna Przygoda, Katarzyna Ławniczak, Wiktoria Czajka i Wiktoria Dopytalska)  

- piłka nożna mężczyzn

- IV miejsce gm. Golina (  Marcin Kamiński, Michał Koliński, Seweryn Koliński, Mateusz Głębocki, Adam Olszewski, Zbigniew Grzybowski, Michał Malant i Marek Jabłoński)

- piłka koszykowa kobiet

I miejsce gm. Golina (Julia Grzesiak, Agata Sieczkowska i Alicja Grzesiak)
- piłka koszykowa mężczyzn
I miejsce gm. Golina ( Maciej Przebieracz, Kamil Strajch, i Robert Iwiński)
- piłka siatkowa kobiet
 IV miejsce gm. Golina ( Wiktoria Szymczak, Wiktoria Górniak i Agata Czajka)

- piłka siatkowa mężczyzn
 V miejsce gm. Golina (Krystian Bobrowski, Mateusz Lubański i Miłosz Łukasiewicz)

2) konkurencje rekreacyjne:

Gminę Golina w kategorii kobiet reprezentowały:
- podnoszenie odważnika 12 kg ( miejsce Aneta Słomka, Wiktoria Szymczak)
- wędkowanie na sucho –( I miejsce Monika Waliszewska, Anna Chojnacka)
- rzuty beretem na odległość –( I Monika Waliszewska, III Sandra Matuszak)
- tor przeszkód z atrakcjami -  III miejsce Agata Zioła, Sandra Matuszak)
- rzuty do kosza I miejsce Julia Grzesiak, II miejsce Sandra Łukomska)
- rzut lotką do tarczy -  (Anna Chojnacka, Alicja Grzesiak)
- rzuty przedmiotami do celu- I miejsce Andżelika Matuszak, Alicja Grzesiak)
- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja – I miejsce Agata Zioła, III miejsce Andżelika Matuszak)
- rzut piłką lekarską – III Miejsce Wiktoria Szymczak, Aneta Słomka)

-strzelanie z wiatrówki –  Julia Grzesiak, Sandra Łukomska )

 Gminę Golina w kategorii mężczyzn reprezentowali:
- podnoszenie odważnika 16 kg (II miejsce Daniel Słomka, Sławomir Błaszyk)
- wędkowanie na sucho –( II miejsce Marek Jabłoński, Damian Jabłoński)
                                                                                                                          

- rzuty beretem na odległość –( II miejsce  Zbigniew Grzybowski, Daniel Kaczan)
- tor przeszkód z atrakcjami -  II miejsce Damian Jabłoński, I miejsce Zbigniew Grzybowski)
- rzuty do kosza I miejsce Robert Iwiński, II miejsce Michał Witkowski)
- rzut lotką do tarczy -  I miejsce Michał Malant, II miejsce Robert Iwiński)
- rzuty przedmiotami do celu-  Michał Malant, III miejsce Maciej Przebieracz)
- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja – I miejsce Daniel Kaczan, III miejsce Marek Jabłoński)
- rzut piłką lekarską – I miejsce  Daniel Słomka, Sławomir Błaszyk)

-strzelanie z wiatrówki –  Maciej Przebieracz, Michał Witkowski )
3) konkurencje rodzinne (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy, rzuty przedmiotami do celu, strzały piłką nożną na bramkę unihokeja, rowerowy tor przeszkód i bieg w worku) –III miejsce gm. Golina (rodzina Cyferkowskich - Anna, Jacek i Kamil)
 
 
Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Żerkowie 24 czerwca 2017 r. Natomiast w grach zespołowych: gm. Golina (piłka nożna kobiet  oraz piłka koszykowa kobiet mężczyzn) awansowały do półfinałów, które odbędą się 10 czerwca 2017 roku w Krotoszynie.
 
Organizatorem XVII Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.

Koordynator sportu Robert Iwiński

 

 

 

 

 

 

Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Wrzesień 2017
N P W S C P S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  Wrzesień 2017  
Loga