środa, 29 styczeń. Imieniny Zdzisława i Franciszka.
*** UWAGA!!!  Wpłaty za wywóz śmieci należy regulować na indywidualny nr konta ***
Biuletyn Informacji Publicznej Biuro Obsługi Mieszkańca Gminne Centrum Informacji
Komunikat Urzędu Gminy:
Jesteśmy gminą miejsko - wiejska, położoną na terenie powiatu konińskiego. Naszą misja jest wspieranie rozwoju rolnictwa oraz tworzenie dogodnych warunków do rozwoju gospodarczego dzięki położeniu przy autostradzie A - 2.

News


W dniu 30 listopada 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Radolinie i Szkoły Podstawowej w Golinie mieli przyjemność wziąć udział w uroczystości rozstrzygnięcia konkursu „Żłóbek Wielkopolski 2019”, którego organizatorem było Muzeum Narodowe – Oddział Etnograficzny w Poznaniu. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań polskimi tradycjami okresu Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzacja folkloru, architektury i historii Wielkopolski. W tym roku motywem przewodnim prac był Rok Bamberski – obchodzony w Poznaniu z okazji jubileuszu 300 – lecia przybycia Bambrów do miasta. Warto podkreślić, iż od wielu lat konkurs przeprowadzany jest we współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Na konkursie tym Gminę Golinę reprezentowały prace uczniów ze Szkoły Podstawowej w Golinie i w Radolinie. 
Nagrody i wyróżnienia były przyznawane w pięciu kategoriach. Szkoła Podstawowa w Radolinie została laureatem trzech kategorii. III miejsce zajęły: żłóbek dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Emilią Napierałą, uczniów klasy V z wychowawczynią p. Bernadetą Kucharską oraz żłóbek nauczycieli. Żłóbek rodzinny wykonany przez ucznia Szkoły Podstawowej w Golinie Huberta Napierałę oraz kółko plastyczne „Kolorowe Kredki” ze Szkoły Podstawowej w Radolinie otrzymały wyróżnienie.
W uroczystej gali wręczenia nagród w poznańskim muzeum uczestniczyli: Burmistrz Goliny Pan Mirosław Durczyński i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Pani Alina Kozłowska, gratulując nagrodzonym przedszkolakom, uczniom i nauczycielom.

Bernadeta Kucharska
      Emilia Napierała
 
 
  
 
 
 
  
 
 
  
 
  
Tereny Inwestycyjne Turystyka Rowerowa
Stowarzyszenie Solidarni w Partnerstwie
 
Styczeń 2020
N P W S C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
  Styczeń 2020